Wayne Gretzky, najlepší hokejista všetkých čias, sa vo včerajšom rozhovore rozpovedal o šanciach Jágra, Ovečkina či McDavida na prekonanie jeho fenomenálnych rekordov a práve českej legende sa Gretzky vyhrážal. Alebo sa budeme môcť tešiť z návratu do NHL v podaní legendárneho centra? To, že Jaromír Jágr hráva v pokročilom veku v NHL na najvyššej úrovni je všeobecne známe. Slávna “šesťdesiatosmička” sa teší veľkej priazni fanúšikov i odborníkov na celom svete a český krídelník svojím príbehom zrejme inšpiruje k návratu známych hokejistov. Nedávno sa niekdajší ruský hokejový útočník Alex Kovaljov vyjadril, že ak môže hrať v NHL Jágr, môže aj on.

Jaromír Jágr v drese Floridy.
Jaromír Jágr v drese Floridy Panthers.

Jaromír Jágr hráva momentálne v drese Floridy Panthers, čo je pre neho už ôsma zástavka v NHL, v ktorej odohral cez 1600 zápasov, nastrieľal takmer 750 gólov a nedávno pokoril hranicu 1100 asistencí. V aktuálnej sezóne má na konte 38 bodov v 51 zápasoch, čo ho stále radí medzi veľmi platných a produktívnych hráčov. Jágrov vysoký herný štandard si všimol aj slávny Wayne Gretzky, ktorý na jeho adresu vo včerajšom rozhovore povedal len slová chvály. Jágra prirovnal k Messierovi, Cheliosovi a Howeovi, čo sú tiež špičkoví hráči, ktorí dokázali hrať na vysokej úrovni aj v pokročilom veku, Gordie Howe dokonca, keď mal 52 (!) rokov. Taktiež sa “The Great One” vyznal k obdivu Jágra za to, že sa po odchode do Ruska v roku 2008 dokázal po troch rokoch vrátiť do NHL a podávať výborné výkony. Na záver svojho vyjadrenia populárny Kanaďan dodal, že pokiaľ sa Jágr priblíži k jeho rekordom, ukradne mu korčule. Možno sa však Wayne už pripravuje na svoj návrat, aby si pred Čechom svoje rekordy ubránil.:)

Gretzky v spomenutom rozhovore okrem iného uviedol aj to, že jeho rekord v počte gólov v NHL by mohol prekonať aj Alex Ovečkin, ktorý nedávno pokoril legendárnu hranicu 500 presných zásahov v NHL. Hráč, ktorý strávil celú profesionálnu kariéru s číslom 99 na drese, dáva šancu na prekonanie jeho rekordov aj jednotke posledného draftu Connorovi McDavidovi, ktorý hráva za Edmonton Oliers, rovnako ako kedysi Gretzky. Len pre úplnosť, Wayne Gretzky hral v NHL v rokoch 1979 – 1999, štyrikrát vyhral Stanley Cup a v drese štyroch tímov nastrieľal 894 gólov, nazbieral 1963 prihrávok a celkovo má na svojom konte 2857 kanadských bodov. Gretzky je absolútnym rekordérom NHL v góloch, bodoch, prihrávkach a v desiatkach iných individuálnych štatistík.

Zdroj: Nhl.com  Foto: Facebook.com