Správna odpoveď znie Mexiko. Vo vyše 100-miliónovej krajine majú na veliteľstve v Aguascalientes 20 sexy policajtiek. Zlá správa však znie, že oddiel sa rozpadá.Najnovšia správa hovorí, že polícia sa musí tento mesiac zbaviť 13-tich krások a zostane im ich teda len sedem. Dôvod je jasný – ľudia nemali pred krásnymi policajtkami rešpekt.

“Ľudia sa na nás pozerali zmätene,” povedala Alma Rosa, jedno z dievčat, ktoré zostalo v službe. “Predtým som nosila vysoké opätky a bola som na to hrdá, teraz nosím policajnú uniformu a som ešte pyšnejšia,” prezradila po tom, ako samotný mexický prezident (na fotografii s dievčatami) prikázal policajnému oddeleniu v Aguascalientes, aby tamojšie policajtky chodili oblečené v riadnej policajnej uniforme.

mexico police president

Neboli by sme aj my na Slovensku hrdí na takýto sexy policajný oddiel? Pravdepodobne by to však dopadlo rovnako ako v ďalekom Mexiku a dievčatá by museli začať nosiť uniformy. Zaujímavý nápad s krásnymi policajtkami v obtiahnutých úboroch a na vysokých podpätkoch vydržal len od roku 2013 do tohto mesiaca. Polícia v Aguascalientes si od zredukovania krásnych policajtiek a “zuniformovania” tých, ktoré zostali, sľubuje zníženie kriminality. Otázne je, či sa to aj podarí…

mexico police

mexico police

Zdroj a foto: nypost.com, flickr.com