Airbnb je na Slovensku ešte len v začiatkoch, ale celosvetovo ho využívajú tisícky ľudí. Jednej skupine spríjemňuje cestovanie a šetrí peniaze, druhej naopak slušne zarába. Prečítajte si o Airbnb viac.Brian Chesky a Joe Gebbia mali svojho času problém utiahnuť nájom za byt v americkom San Franciscu, a tak sa rozhodli ponúknuť svoju obývačku na krátkodobý prenájom, pričom cena za noc bola neporovnateľne nižšia ako v hoteli. Písal sa rok 2008 a týmto jednoduchým nápadom vznikol Airbnb.

čo je Airbnb
Zakľadatelia Brian Chesky a Joe Gebbia s ich neskorším spoločníkom Nathanom Blecharczykom.

Klasické hotelierske spoločnosti vám za (častokrát) vysokú sumu ponúkajú prenájom v apartmánoch, penziónoch či hotelových izbách. Airbnb funguje na princípe ponúkania izby, nehnuteľnosti, respektíve voľného miesta na krátkodobý prenájom súkromnými osobami. Vo svete je tento spôsob privyrábania veľmi obľúbený a na čoraz väčšej popularite naberá aj u nás. Výhodami takéhoto ponocovania je ľudskejší prístup samotných prenajímateľov a, samozrejme, cena.

Airbnb možno chápať z dvoch rôznych pohľadov. Výhodný je pre cestujúcich ľudí, ktorí majú v inom meste pracovné alebo osobné stretnutie či výlet a vďaka Airbnb môžu ušetriť až dvojnásobok sumy, ktorú by inak platili v hoteli. Naopak pre ľudí, ktorí majú voľnú nehnutenosť alebo izbu v nej, sa Airbnb môže stať veľmi slušným bočným či dokonca stabilným príjmom.

čo je Airbnb

Založenie účtu na Airbnb a registrácia svojej ponuky je bezplatná. Aj pri Airbnb rovnako ako v hociktorom inom odvetví života sa všetko odvíja na recenziách. Po prenocovaní u daného hoteliéra je zvykom zanechať mu pozitívnu alebo negatívnu recenziu, na základe čoho si môžu ľudia hľadajúci krátkodobé ubytovanie prehľadnejšie vybrať férovú ponuku.
Airbnb vyberá platbu od hostí okamžite pri rezervácii, ale na účet hostiteľa ju prevedie až 24 hodín po príchode klienta. To znamená, že až v momente, keď je všetko v poriadku a obe zúčastnené strany sú spokojné s podmienkami. Čo sa týka odvádzania daní, všetko závisí od konkrétnej krajiny či mesta.

Slovenská reklama na Airbnb

Foto: Facebook.com, Tumblr.com