Stephen William Hawking. Génius, vedec prirovnávaný k menám ako Newton či Einstein. Napriek faktu, že ho takmer počas celého života trápila vážna a nevyliečiteľná choroba, dokázal toho viac, než si bežný človek vie vôbec predstaviť.Hawking pôsobil ako profesor matematiky a zároveň vedecký pracovník na univerzite v Cambridge. Post matematika na tejto univerzite zastával aj Isaac Newton. Menovať publikácie, ktorých je autorom, by bolo nadlho. Napísal ich totiž viac než 200.

Hawking sa sčasti preslávil aj kvôli svojej chorobe. Vo veku 21 rokov mu diagnostikovali amyotrofickú laterálnu sklerózu, posledné roky známu pod skratkou ALS. Hoci mu lekári dávali iba dva roky života, Stephen zbúral štatistiky a s touto smrteľnou chorobou žil až do veku 76 rokov.

Stephen Hawking nebol nudný a uzavretý vedec, práve naopak, prekypoval humorom a sarkazmom. Aj preto si ho obľúbili mnohí fanúšikovia vedy a sci-fi. Stal sa súčasťou svetoznámych seriálov ako Star Trek, Futurama či Teória veľkého tresku.

Jeden z najuznávanejších teoretických fyzikov sveta zomrel 14. marca obklopený svojou rodinou v anglickom Cambridge. Mrazivo pôsobí fakt, že práve v tento deň 14. marca 1879 sa narodil vedec Albert Einstein.

Foto: Twitter | Zdroj: Wikipedia

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Jakub
Sleduje témy, ktoré hýbu svetom. Žije autami, technikou, ženami. Žije na webe a prináša informácie o všetkom, bez čoho sa žiaden náš čitateľ nezaobíde.