Najväčší slovenský hudobný festival Pohoda odpáli tento rok už svoj 20. ročník. Znie to neuveriteľne, ale z pôvodne malého alternatívneho festivalu, ktorý v roku 1997 navštívilo okolo dvetisíc ľudí, je dnes najprestížnejšia akcia leta s 30 000 fanúšikmi kvalitnej hudby. A aby sme sa už teraz mohli tešiť na tohtoročnú Pohodu, organizátori začínajú pomaly predstavovať zvučné mená, ktoré určite rozprúdia skvelú festivalovú atmosféru.Pred pár dňami sa objavila informácia, že jednou z najväčších hviezd festivalu budú Briti The Prodigy, podľa ankety Mixmagu najlepšia tanečná skupina v dejinách. Ich hudba je nezameniteľná a po prvých tónoch akejkoľvek skladby je hneď každému jasné, o akú stálicu sa jedná. The Prodigy patria k priekopníkom žánru „big beat“ a okrem toho je ich hudba pospájaná zo štýlov rave, hardcore techno s rockovými a punkovými prvkami. Na undergroundovej rave scéne sú od začiatku 90. rokov a dosiahli nevídanú popularitu po celom svete. Spomeňme aspoň ich najznámejšie skladby ako Charly, Out of Space, No Good (Start the Dance), Voodoo People, Firestarter,Breathe, Smack My Bitch Up!

the prodigy

“The Prodigy si toho dovoľujú naozaj veľa, môžu si to totiž dovoliť. Nemusia držať krok s dobou a jej trendmi – oni tieto trendy určujú. Prenikli do metalových klubov, undergroundových stôk i na ligotavé diskotéky a hipsterské večierky. Zmietli zo stola všetky predsudky, všetky pochybnosti o sile a kreativite elektroniky a jej spojení s dravou živou kapelou. Potrebujete energiu na ďalších 11 rokov? Poďte sa nabiť na ich koncert na trenčianskom letisku,” uvádza sa na oficiálnej stránke festivalu, ktorého organizátori už teraz lákajú fanúšikov na túto veľkolepú šou.

Kto zavíta na Pohodu okrem The Prodigy?

Ak si už robíte zálusk na nadchádzajúci festival, tak sa rozhodne môžete tešiť na parádne kapelky, ktoré zatiaľ prisľúbili svoju účasť, ako napríklad Sigur Rós (IS), PJ Harvey (GB), Gogol Bordello (US), Parov Stelar (AT), Dub Pistols (GB), Sonido Gallo Negro (MEX) či Public Service Broudcasting (GB). Uvidíme, čím ďalším nás organizátori prekvapia, no už teraz si môžete do kalendára poznačiť dátum 7. – 9. 7. 2016. Miesto konania ostáva nezmenené a všetci “pohoďáci” sa opäť stretnú na letisku v Trenčíne.

Zdroj: pohodafestival.sk | Foto: facebook