Známe blonďavé moderátorky Marianna Ďurianová a Jana Hospodárová sa ocitli pod poriadnou paľbou kritiky. Za svoje moderovanie športu si od kompetentných vyslúžili drsné slová.

Kedysi mohli šport moderovať len ľudia, ktorí sa v ňom naozaj vyznali a mali odsledované tisícky zápasov a podujatí. Časy sa však zrejme menia, a tak televízie v poslednej dobe stavajú sledovanosť skôr na pekných tvárach. Nie je sa preto čomu čudovať, že šport na všetkých hlavných TV staniciach moderujú ženy, ktoré sa vo voľnom čase ale venujú úplne iným aktivitám. Hoci výsledky prečítať dokážu, je otázne, či sú správy v ich podaní dostatočne autentické a uveriteľné.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Na margo tejto témy sa rozohnili známe športové tváre, ktoré na blondínkach nenechali nitku suchú: „Nemôže si niekto, ak zatancuje v nejakej súťaži, povedať, že idem moderovať šport. To je príklad Jany Hospodárovej. Alebo Lenka Hriadelová-Čviriková len preto, že je ženou futbalistu. To je nonsens. Celé je to pomýlené. Tie dievčatá to prečítajú, o tom potom. Aj Ďurianová. Dokonca sa aj usmejú. Ale to ma už definitívne nas..rie,“ rozhovoril sa bývalý komentátor Ján Lacko pre Plusku a zdôraznil, že v zahraničí moderujú šport zrelé ženy, ktoré vedia, o čom hovoria.

Moderátorky si na paškál zobral aj Ján Golonka: „Čítať správy môže skutočne každý, to je pravda. Nemusia dievčatá o tom ani nič vedieť, však im to kolegovia napíšu. Neviem však, čo je toto za trend. Vôbec ma to však neprekvapuje, že RTVS ide v trende. Mali sme tu Hargašovú, moderuje Hospodárová, Hriadelová a teraz aj Ďurianová. Žiaľ, na Slovensku je to tak,“ dodal rozhorčene s tým, že na mieste moderátoriek by si vedel predstaviť Vlhovú či Bartekovú.

Ak niekto nie je športový typ a nemá to v krvi, tak to hneď diváci vycítia. Nemá to ten správny “drive“, ako sa hovorí. Ona to prečíta, ale je to polovičatá robota. Jednoducho o tom nič nevie. Kvalita sa však v týchto končinách nenosí. My sme tu chorí na Slovensku,“ zaklincovala bývalá krasokorčuliarka Oľga Beständigová. Nuž, zrejme je na zvážení televízii, či bolo toto obsadenie moderátorských postov dobrým ťahom.

VIAC ŠPORTU nájdete na SportovyMagazin.sk — TU

Zdroj: pluska.sk | Foto: Facebook, RTVS, TV Markíza