Mack Horton – austrálsky plavec a po novom aj zlatý olympionik v plávaní voľným štýlom na 400 metrov si splnil v lete v Riu svoj sen. Môžeme povedať, že to mu priam zachránilo život. Prečo? 

Po víťazstve internet zaplavili fotky Macka Hortona a jeho kariéry. Jeden z jeho fanúšikov si tieto fotky z minulosti a z víťaznej olympiády prezeral. Na tom by nebolo nič neobyčajné, no tento fanúšik sa živil ako kožný lekár. Na Hortonovom tele zbadal zväčšujúce sa znamienko nepravidelného tvaru a hneď mal jasno.

Mladý plavec bol v ohrození života a bolo dôležité, aby čo najrýchlejšie vyhľadal pomoc.

mack-horton-1
Hortonovo nebezpečne zväčšené znamienko.

Fanúšik a doktor v jednom neváhal a mladému plavcovi ihneď napísal správu s jeho zistením. (Na fotografii nižšie je pre porovnanie Hortonovo znamienko ešte v roku 2012). Mohlo sa totiž jednať o kožný národ. Tieto obavy sa neskôr aj potvrdili. Našťastie sa všetko podchytilo včas a znamienko mu ihneď vyrezali. Jednalo sa o prvú fázu zhubného nádoru kože. Ak by sa nádor rozširoval, nemusel by tu mladý plavec o pár mesiacov či rokov byť.  Po operácii sa Horton svojmu internetovému záchrancovi verejne poďakoval.

mack-horton-2

Zdroj: expres.cz   |  Foto: expres.cz, dailymail.co.uk, gettyimages.com