Mysleli ste si, že skoky na lyžiach a freestyle snowboarding sú mužskou záležitosťou? Omyl. Predstavujeme vám dámsku riderskú partiu Snowgirls.Na niektorých miestach Slovenska sme už zaznamenali prvý sneh, takže je načase začať sa ladiť na zimnú sezónu. Veď kto by nemiloval ten úžasný pocit sedieť na chate v horách pri krbe s čajíkom (či už ovocným alebo tatranským;) po dni strávenom na snehu. Naše Snowgirls by o tom vedeli rozprávať.. baby na svahu prakticky žijú, trénujú, jazdia, skáču, chodia po súťažiach a získavajú medaile po celom svete.

Projekt Snowgirls bol vytvorený, aby spopularizoval tieto extrémne športy aj u nežnejšieho pohlavia. Zapojených je viacero slovenských dievčat, ktoré sa prezentujú na internete prostredníctvom videí a dokonca aj v Snowgirls filme. My si predstavíme tri hlavné reprezentantky, ktorým sa mimoriadne darí na súťažiach doma aj vo svete. Prirodzene sú to baby spod Tatier, ktoré na svahu prakticky vyrastali.

snowgirls

Klaudia Mendlová

klau
Klau

Prvou riderkou je Klaudia Mendlová z Liptovského Mikuláša. Je reprezentantkou Slovenska v disciplínach slopestyle snowboarding a big air. Má na konte veľa ocenení. V roku 2015 získala bronzovú medailu na MS v rakúskom Kreischbergu za 3.miesto v slopestyle a pridala navyše krásne 4. miesto v disciplíne Big Air. V celkovom hodnotení sa suverénne stala najúspešnejším slovenským zimným športovcom sezóny 2014/15. Získala aj ocenenie “Best Style” na prestížnej akcii Nine Queens 2014 pre top 9 pozvaných profesionálnych snowboardistiek z celého sveta. Na tomto evente sa Klaudii dokonca podarilo prepísať históriu ženského snowoardingu, keď ustála trik backside double rodeo 900 ako vôbec prvá a jediná žena na svete!

Zuzana ,,Zuzička“ Stromková

Ďalšou je taktiež rodáčka z Liptovského Mikuláša Zuzana ,,Zuzička“ Stromková. Jej disciplínou je Slopestyle a Big Air lyžovanie a okrem roznášania dobrej nálady po svahoch si z nich nosí aj početné ocenenia. Medzi tie najhodnotnejšie patrí 4. miesto z FIS Svetového pohára v Švajčiarsku 2014 a 2. miesto z prestížneho preteku Nine Queens 2014, kam sa dá dostať len na pozvánku. Zuzičku v lete stretnete v skateparku a pozor, na skate jazdí skoro rovnako dobre ako na lyžiach. Svoj sen zúčastniť sa na zimných olympijských hrách si splnila v Soči a teraz už len čaká na pozvánku na X Games.
Zuzana__LAAX__01.04.2014

zuzickaNatália Šlepecká

A do tretice zase spod Chopku, konkrétne z Liptovského Mikuláša, pochádza aj Natália Šlepecká, ktorá sa venuje hlavne slopestylu na lyžiach. Okrem titulu majsterky SR v disciplíne slopestyle má na konte aj skvelé 8. miesto z majstrovstiev sveta v Nórsku 2013 a 3. miesto z SP vo Fínsku 2012. Taktiež sa zúčastnila aj ZOH v Soči. Posledné sezóny mala smolu na zranenia, takže nám svoje umenie predvedie až budúcu sezónu.

natalia
Natália
Klaudia
Klaudia

Ich extrémne športové videá vás schladia aj zahrejú zároveň. ;)