Je jedným z najlepších hokejistov, akých kedy Slovensko malo. Žigmund Pálffy je nesmrteľnou legendou a jeho názor si aj dnes vypočuje veľká väčšina hokejových priaznivcov. A ako je u neho zvykom, ani tentokrát si nekládol pomyselnú servítku pred ústa.

Žigmund Pálffy poskytol krátky rozhovor portálu Pluska.sk, v ktorom otvorene povedal svoj názor na súčasný slovenský hokej i vedenie v ňom. Niekdajší fantastický krídelník verejne vyhlásil, že on si nevie predstaviť spoluprácu s ľuďmi, ktorí sú momentálne na najvyšších pozíciách v našom hokeji. Dôvodom je nedávny bojkot v našej reprezentácii, ktorý sa mu vôbec nepáčil. „Nemôžem spolupracovať s ľuďmi, ktorí sa vďaka bojkotu dostali na tieto miesta,“ povedal pre Pluska.sk.

„Nemôžem spolupracovať s ľuďmi, ktorí sa vďaka bojkotu dostali na tieto miesta.“

Pálffy ďalej uviedol, že si nevie predstaviť spoluprácu so súčasným generálnym manažérom našej reprezentácie Miroslavom Šatanom. Tvrdí, že on i Šatan majú rôzne názory na to, kam by mal smerovať slovenský hokej. Zároveň ale dodal, že verí v to, že obaja majú rovnaký záujem a teda pomôcť slovenskému hokeju. Pre uvedený web Pluska.sk tiež povedal: „Ak by on (Šatan – pozn. red.) kandidoval za prezidenta hokeja, ja do toho nepôjdem.“

„Ak by on kandidoval za prezidenta hokeja, ja do toho nepôjdem.“

V závere krátkeho rozhovoru Žigmund Pálffy vyhlásil, že sa mu nepáči, ako ľudia v našom hokeji odmietajú diskutovať so staršou generáciou našich hokejistov. „Chýba mi tu diskusia. Máme legendy ako Golonka či Lukáč, ale tu sa počúva jeden človek a všetci si myslia, že to tak je. Tu musí byť verejná diskusia starších, mladších či strednej generácie,“ uviedol Pálffy v závere rozhovoru pre Pluska.sk.

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Facebook