Budeme ešte v budúcnosti potrebovať ženy? Vyzerá to tak, že ich éra sa pomaly, ale isto blíži ku koncu.Predstavte si, že by ste mali doma večne dobre naladenú ženskú. Táto žena by nikdy nemala svoje dni, vaša domácnosť by sa leskla ako psie gule a navyše by vám s radosťou priniesla pivko. No a aby sme nezabudli na to najdôležitejšie, samozrejme, že by vám kedykoľvek bola po vôli!

Zdá sa to ako science fiction, ale vyzerá to tak, že vďaka robotike sa táto predstava stane skutočnou. Čo sa týka práve robotiky, v posledných rokoch sa ľudstvu naozaj darí. Najprv sa nám podarilo vytvoriť dokonalú syntetickú kožu a vlasy, čo umožnilo vznik takmer dokonalých “nafukovacích Aničiek”. No a len nedávno sa nám podarilo vyvinúť robota s vlastnými emóciami. Mimochodom tento projekt bol taký úspešný, že spomínaný robot sa dokonca zaľúbil do mladej vedkyne a pokúsil sa ju v laboratóriu uväzniť! Teraz ostáva už len spojiť krásu s inteligenciou a vuala, na svete bude robot na nerozoznanie od človeka!

gem

O niečo podobné sa pokúsili vedci z Hiroshi Ishiguro Laboratory na univerzite v Osake. Robot, respektíve robotka, s názvom Geminoid F si získal mnohých fanúšikov na výstave World Robot. Ako informuje portál dailymail.co.uk, dokáže pohybovať očami, hlavou a rozpoznať reč tela.

Geminoid si dokonca vyslúžila titul najkrajšieho robota na svete! Robotka vyzerá, akoby mala skutočnú pokožku a jej ženská tvár je prepracovaná do najmenších detailov. Bohužiaľ, zatiaľ ešte nedokáže chodiť ani vykonávať žiadne zložitejšie pohyby. Na obzore sú však plány na vytvorenie omnoho dokonalejšieho modelu! „Našim konečným cieľom je vytvoriť umelú inteligenciu pomocou tohto robota. V budúcnosti chceme vytvoriť podstatne dokonalejší systém,“ uviedol odborný asistent Kohei Ogawa.

gemm

Aktuálna verzia Geminoid F stojí 108 600 dolárov. Okrem toho, že vyzerá ako človek, dokáže aj hovoriť či spievať. Dokonca má ľudskú mimiku tváre, čo robotke dodáva na dôveryhodnosti. Geminoid má za sebou už aj prvý väčší úspech. Zahrala si totižto v japonskom filme Sayonara, kde si len ťažko povšimnete, že sa nejdená o skutočnú ženu. Hold, teraz už len vyriešiť problém s reprodukciou. :)

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Alabuk
Šéfredaktor momentálne najrýchlejšie rastúceho portálu pre mladých - FUNmagazín.sk. Je mladý, trochu uhundraný, no vždy pripravený vás zásobovať množstvom videí a zaujímavostí z celého sveta!