Ktorí partneri sa dnes môžu pochváliť tým, že ich vzťah je bez hádok, výčitiek a nezmyselných urážok? Isto by sa takí našli, ale nechodia spolu ešte dlho. Často stačí iba málo, aby ste sa obaja vyhli zbytočnej výmene názorov, ale tvrdohlavosť či prehnaná žiarlivosť nad vami veľakrát víťazí. Existuje však niekoľko spôsobov, ako si dokonalý vzťah pestovať každý deň a tak sa vyhnúť všetkým nepríjemnostiam, ktoré vám ho predtým kazili.

Pred spaním si vždy povedzte „Ľúbim ťa“

Mnohí na to zabúdate, veď je to samozrejmá vec, no hlavne pre ženu nie je nič krajšie, ako zaspávať s týmito krásnymi slovami. Utvrdzujete ju v tom, že ste skutočne pre ňu ten pravý.

S varením sa striedajte

Nikde nie je napísané, že v kuchyni vládne iba žena. Práve muži vedia pripraviť chuťovo dokonalé jedlá, ktorým zaručene nikto neodolá. A isto sa vám za tie kulinárske schopnosti večer odvďačí.

Pozerajte filmy, ktoré sa páčia obom

Je síce pekné, ak sa jeden obetuje, ale potom znudene pozerá na to, čo sa mu vlastne absolútne nepáči, a tomu sa radšej vyhnite. Nájdite si žáner, ktorý bude vyhovovať obom a večer bude hneď oveľa krajší.

Nezabúdajte na pravidelné milovanie a peknú predohru

Najdôležitejší bod. :D Žiadne hŕŕ hŕŕ a už je potom. Nemyslite iba na seba. Snažte sa, aby vaše milovanie malo iskru a aj keď si myslíte, že nové veci skúšať netreba, ste na omyle.

S umývaním riadov si pomáhajte

Každej žene dobre padne, ak sa muž po jedle nevyvalí na gauč, ale svojej milovanej so špinavým riadom aj pomôže. Nemusíte to praktizovať každý deň, ale budete prekvapení, ako ju takáto maličkosť dokáže potešiť.

Nájdite si aspoň jeden spoločný koníček a absolvujte ho vždy spolu

Spoločné akcie s kamarátmi samozrejme nevynechávajte, nájdite si však aj jednu takú záľubu, ktorú budete tráviť iba s partnerkou. Zažijete pri tom kopec humorných situácií, na ktoré budete ešte dlho spomínať.

Pobozkajte sa aspoň 5-krát za deň

Vo väčšine vzťahov sa bozky vytratia úplne, ale to je chyba. Koľkokrát za deň si dáte skutočne pekný bozk a máte ten nezabudnuteľný pocit, že tá krásna žena je iba vaša?

Doprajte si minimálne jednu romantickú večeru za mesiac

Ak patríte k tým, ktorí nemajú čas na varenie a polotovary vám vyhovujú viac, skúste občas večer zakotviť v reštaurácií a dopriať si dokonalú romantiku. Aj keď nie ste práve romantický typ, o to viac to vašu ženu prekvapí a bude si vás za to viac vážiť.

Jeden víkend do mesiaca strávte úplne netradične

Spomeňte si, čo zvyknete robiť počas víkendov. Porozmýšľajte, kde ste ešte nikdy neboli (divadlo, wellness, tandemový zoskok…) a navrhnite to svojej polovičke. Nedovoľte rutine vstúpiť do vášho vzťahu.

Vyrozprávajte si všetko, čo ste počas dňa zažili

Základom každého dobrého vzťahu je rozprávanie. Priznajte si, že ženám to ide omnoho lepšie a často máte pocit, že hovoria sumár z celého týždňa. Muži nehovoria všetky nepodstatné omáčky, ale len to, čo považujú za dôležité povedať. Ženy chcú počuť, ako ste sa dnes mali a samozrejme, či ste si na ne aspoň raz spomenuli. :P

Foto: Depositphotos.com