Výborná správa pre všetkých! Ako pre ženy, pretože sa zistilo, že ak pravidelne praktikujú análny se*, majú väčšiu pravdepodobnosť, že dosiahnu orgazmus, tak aj pre mužov. Pre nás, samozrejme, preto, lebo análny se* je jedna z prvých vecí, ktoré chceme vyskúšať. Takže pri presviedčaní partnerky máte v rukách (alebo v nohaviciach?) ďalší tromf! 

V skratke

Samozrejme, nikto si to nevycucal len tak z prsta. Keďže vedcom už asi došli vážne témy na výskum a v dnešnej dobe je se* vec, čo predáva, dostali pravdepodobne veľký obnos peňazí na to, aby nám pomohli presvedčiť ženy o výhodách análneho se*u. Pri výskume skúmali množstvo párov a rôznych se*uálnych praktík. Výsledky boli ale jednoznačné. Väčšina žien dosiahla orgazmus oveľa skôr pri análnom se*e, ktorý bol navyše aj intenzívnejší.

Prečítajte si tiež:dvojica
Ako jej to urobiť do zadku tak, aby ste neboli v siedmom nebi len vy!

 

Ako to teda je?

Ženský orgazmus je zvláštna vec, ktorá je niekedy naozaj záhadov aj pre zdatného milenca. Väčšina žien totiž nevyhľadáva se* z biologickej potreby, ako to robia muži. Žena potrebuje iný prístup, aby dosiahla uspokojenie. Poznáte to, komplimenty, darčeky, presviedčanie, potom dlhá predohra a ak máte šťastie, potom sa vám zadarí. Neznamená to však, že aj vaša partnerka dosiahne orgazmus. Vedci ale zistili, že análny se* je jav, pri ktorom majú ženy podstatne vyššiu pravdepodobnosť na to, aby ho dosiahli.

 

S využitím dát z Národného prieskumu se*uálneho zdravia a správania autorka Mona Chalabi preštudovala dáta o orgazmoch z masturbácie, orálneho, vaginálneho a análneho se*u a zistila zaujímavé a poučné veci. Iba 64 % žien dosiahne orgazmus počas toho, ako ich partner uspokojuje prstami. Orálny sex dopadol o niečo lepšie, pretože vyvrcholenie dosiahne 80 % žien. Ale až 90 % žien dosiahne pravidelne orgazmus pri análnom sexe!

Ak ste už začali otvárať šampanské a rozmýšľať nad tým, ako to vysvetlíte partnerke, mali by ste byť trochu opatrný. Autori štúdie poukazujú na fakt, že vzorka žien nemusela byť dostatočne veľká a navyše nezistili žiadne fyziologické spojenie medzi análnym se*om a ženským orgazmom. V dosiahnutí uspokojenia hrajú pravdepodobne rolu aj ďalšie veci. Napríklad, je pravdepodobné, že v prípade, že vám partnerka dovolí análny se*, je otvorenejšia se*uálnym hrám a ladíte s jej se*ualitou celkovo. Takže je pripravená na všetko a navyše sa jej to aj páči! A to je základ.

Otázka na záver

Ak je análny se* na dosiahnutie orgazmu taký dobrý, prečo je tak málo žien ochotných ho skúsiť? Všetci dobre vieme, že len málokedy ho navrhne práve žena…

Nápoveda: Možno je to tým, že na dosiahnutie orgazmu potrebuje až 80 % žien priamu stimuláciu klitorisu.

Zdroj: askmen.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Peter M.
Flegmatický pohoďák, ktorý je pre každú srandu a nikdy neskazí žiadnu zábavu. Obľubuje kvalitné pivo, nepohrdne pozvaním na koncert, sleduje dianie v športe a novinky v technike. Rád píše články, ktoré pobavia a niekedy aj poučia.