Všetci dobre vieme, že každý jeden z nás má nejaký zlozvyk. Obyčajne ich je aj viac, no často nimi neškodíme nikomu inému len sebe. Ženy sa snažia mužov často meniť a odstrániť na nich to, čo ony považujú za zlé. To by však mohlo vďaka mnohým výskumom konečne skončiť! 

Výskumy ľudskej psychiky totiž dokázali, že ak „trpíte“ jedným z týchto zlozvykov, tak je vaša inteligencia o niečo vyššia oproti obyčajnému priemeru. Ak sa nabudúce teda bude vaša frajerka/manželka na niečo z tohto sťažovať, môžete jej v pokoji ukázať náš článok.

Neporiadok

Na univerzite v Minnesote, psychológovia zistili, že ľudia, ktorým nevadí mať v izbe neporiadok alebo si nerobia ťažkú hlavu s upratovaním, sú vo všeobecnosti kreatívnejší. Takže, ak máte okolo seba prázdne fľaše od piva a chipsov, nie je to žiadna hanba, skôr naopak. Albert Einstein, ktorý je považovaný za jedného z najväčších géniov v dejinách, takisto tvrdil, že prepchatý stôl je znakom preplnenej mysle. Ľudia, ktorí sa dokážu orientovať vo fyzickom neporiadku okolo seba, teda nemajú problém vyriešiť neočakávané situácie ani v reálnom živote.  

Nadávanie

Kto z nás si schuti rád nezanadáva, ak je to na to vhodný dôvod? Veď často nás zvyknú naštvať naozaj dôležité veci, ako napríklad leniví športovci v televízií, premotivovaný šéf v práci alebo tá pani v obchode, ktorá si až pri platení na pokladni spomenula, že niečo ešte zabudla kúpiť. Istý experiment, ktorého sa zúčastnili mladí ľudia vo veku od 18 do 22 rokov však ukázal, že aj používanie expresívnych výrazov je znakom vyššej inteligencie.

V tomto experimente totiž mali ľudia za istý čas povedať, čo najviac nadávok, ktoré im napadli. Za rovnaký čas potom mali povedať, čo najviac zvieracích mien. Výskum ukázal, že tí, ktorí vedeli viac nadávok, si dokázali spomenúť aj na viac zvierat, vďaka bohatšej slovnej zásobe. A uznajme sami, že veľakrát sa nám omnoho viac uľaví, keď si poriadne zanadávame ako keby sme to mali dusiť v sebe.

Ponocovanie

Niekto je po ťažkom pracovnom dni rád, že sa „dotrepe“ do postele, no niekto si ešte zájde „na jedno“ do baru alebo si pozrie nejaký dobrý film. Určite aj vy poznáte ľudí, ktorí sú dlho do noci hore, a potom nemajú problém na druhý deň pohodlne fungovať. Ich denný režim si totiž posunú a organizmus si dokáže časom zvyknúť takmer na čokoľvek. Jeden z experimentov taktiež dokázal, že ľudia, ktorí sú do noci dlhšie hore ,sú predsa len inteligentnejší a lepšie im to páli, než ranným vtáčatám.

Zdroj: Funmagazin.sk | Foto: Twitter, YouTube, Pixabay.com