Aj vás ženy stále vytáčajú svojimi otázkami? Určite sa vám už stokrát stalo, že ste sa bavili so svojou polovičkou,  keď v tom ste dostali zase tú blbú otázku a po vašej odpovedi bol oheň na streche. Pravdepodobne ste zle dešifrovali Enigmu.Keď sa rozprávate s predstaviteľkou nežnejšieho pohlavia, zabudnite na všetko, čo ste sa učili o milých frázach, priamom jednaní a asertivite. Teda, vy to kľudne dodržiavajte, ale pozor, ona vždy nebude. Ženy manipulujú, manévrujú, jednajú strategicky a predovšetkým vám neustále dávajú testy, aby sa uisťovali, že všetko beží podľa ich plánu. A zásadne tieto tvrdenia popierajú, to sa s vami len tak rozprávajú. No ťažko je to. Preto sme sa rozhodli, že vám poskytneme účinný návod, aby sme vám v týchto neľahkých chvíľach pomohli.

TEST 1: Čo som hovorila? Počúvaš ma vôbec?

Žena testuje vašu pozornosť a vnímanie. Vy v 80 % vypínate pri tretej vete, kde sa vám naposledy marí niečo o super kabelkách. Ak jej však spomeniete niečo z tretej vety, riskujete, že medzičasom prudko zmenila tému na výpredaj topánok a je to v kýbli rovnako, ako keby ste jej rovno povedali, že nepočúvate. Takže sa naučte trénovať svoju krátkodobú pamäť. Máme overené, že ak dokážete autopilotom odrapkať poslednú info (a nemáte ani šajnu, o čo ide), prichádza spokojný úsmev a ticho. V horšom prípade pokračuje seriál Ako mi nákupné centrum zmenilo život v časti 356. V najhoršom sa spýta na tú predposlednú. Error, page not found.

TEST 2: Čo si mal dnes spraviť?

Kebyže vás plánuje len sundať, že ste nesplnili jej checklist, rovno vám to vykričí, tresne dvermi a vybavené. Nie každý deň je ale nedeľa. Ide o prefíkaný test pozornosti a údajne aj vašej úcty k nej. Predpokladáme, že požiadavka sa počas týždňa opakuje, takže asi tušíte, čo má byť odpoveď. V tomto prípade je  zbytočné, aby ste to hrali na Alzheimera a spustili vývrtky typu “zabudol som”, “už naozaj neviem”, a pozor, “urobím to zajtra, veď”  obzvlášť nebezpečná možnosť (to by bolo na ďalší článok). Aj keď to znie neuveriteľne, povedzte, že sorry, jednoducho sa vám dnes nechcelo, mali ste na práci niečo iné (uveďte príklad, ale nespomínajte Steam, futbal, ani susedu). Ak už nič iné, ocení úprimnosť a nevytočíte ju vyhováraním sa do nepríčetna. Akurát jej sa asi nebude chcieť večer a aj jedlo si zohrejete sami. Tí v pokročilejšom leveli odpapučovania sa ohradia, že deľbu práce majú odteraz na starosti oni, pričom si kryjú tvárovú časť.

TEST 3: Páči sa ti tá nová kolegyňa v práci?

Tento test je pomerne priehľadný, ale kuleha sa skrýva v odpovedi. Od nej závisia vaše ďalšie pokojné dni. Odpoveď “nie” je podozrivo jednoduchá a tým sa spustí ďalšia lavína. A tej sa chcete vyhnúť minimálne tak, ako poľskí turisti. O odpovedi “áno” sa ani nesranduje. Je tučná, stará a škaredá je už otrepané a nikto tomu neverí, aj keby je to pravda. Fráza, že ONA sa vám páči aj tak najviac, je povinná výbava vo všetkých podobných zápletkách. Treba ale kľučkovať. Najlepšie odpovede sú: “Nie je škaredá, ale nie je to môj typ”  a “Nie je škaredá, ale je dosť nudná”. Centrum pre zničenie konkurencie sa u nej týmto deaktivuje. Dočasne.

TEST 4: Je sex so mnou lepší ako s bývalkami?

Teraz stojíte chrbtom ku priepasti a počujete, ako sa vám pod nohami odlamujú kamienky. Je ale najvyšší čas, aby ste ju naučili niečo o vyrovnaných ľuďoch, ktorí nemajú potrebu porovnávať sa. Najlepšie to vystihne odpoveď: “ Každá žena je úplne iná, nikdy to takto nehodnotím”. Ak bude aj tak trvať na odpovedi, ešte môžete skúsiť, že nechcete hovoriť o bývalkách poza chrbát, lebo jej by sa tiež nepáčilo, keby ju ohovárate. Óóó, vy ste ale charakter.

Ženy vám stále dávajú testové otázky, aby sa uisťovali, že všetko beží podľa ich plánu.

TEST 5: Kam pôjdeme na naše výročie?

Ide o dvojtest na pamäť a tvorivosť. V tejto chvíli sleduje váš výraz v tvári, a preto nesmiete zaváhať. Tvárte sa záhadne, akože viete aj dátum, aj miesto a bude to prekvapenie. Dúfame, že ste si to kalendárne políčko v mobile označili správne. Dobrý typ na miesto je podnik, kde ste sa zoznámili, reštika, kde ste mali rande alebo úplne nový podnik, ktorý je super a chcete jej ho ukázať. Ten podnik.

TEST 6: Prečo nedvíhaš ten telefón?

Toto je test na vašu celodennú aktivitu, ktorú si praje monitorovať. Vo vašich predstavách stačí, keď jej zavoláte raz z práce, veď večer sa aj tak vidíte doma. Ale chyba. Ona potrebuje vedieť, čo robíte o desiatej, na čo myslíte o jedenástej a kam idete cez obed. Najradšej by vám pripla na zápästie manžetu s GPS čipom a gopro kamerou, ale musela by obetovať supiš jesenné topánky a viacero nenormálne dobrých kabeliek z bodu 1. Stíhačky, ktoré sú na cudzom území často a neoprávnene, sa ale zostreľujú. V tomto prípade jej teda nebudete ťahať popod fúz žiadny motúz ani nič zo zberne surovín. Poviete na rovinu: Zlato, voláš mi vkuse, to sa NEDÁ dvíhať a vyslovíte prosbu o zredukovanie. Chápavé sa uvedomia (aj keď, dajte im zo týždeň na prekonanie abstinenčných príznakov), hysterky zavolajú matke, že ich už asi neľúbite a odchádzajú domov na predĺžený víkend. Ale – nemôžete povedať, že sme vás tých telefonátov nezbavili.:)

Otázok by sa našlo pravdaže aj viac a ak máte nejakú vyrytú v mozgovni a viete ju citovať, sem s ňou v komentároch.:)

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Retro
Riadi sa heslom Čo ťa nezabije, to ťa trafí nabudúce. Preto najradšej kľučkuje, hlavne medzi ženami. Svoje skúsenosti a postrehy zo života hádže na papier, alebo za hlavu.