Každý z nich má za sebou úspešnú sólo kariéru, no po niekoľkých spoluprácach sa rozhodli spojiť svoje sily, aby vytvorili zoskupenie 4D. Čistychov, DNA, Mišo Biely a G-Bod nedávno vydali už druhý album s názvom 4 a absolvovali úspešné turné po Slovensku, v rámci ktorého sme si ich odchytili aj my. Hoci neboli veľmi zhovorčiví, vytiahli sme z nich aspoň čo-to o ich milovanom zelenom dyme či ženách.

Č = Čistychov

Dna

M = Mišo Biely

G = G-bod

Práve sme vás zastihli pred jedným z vystúpení v rámci turné. Ako sa zvyknete pripravovať?

Č: Pripravujeme sa skôr skúšaním nových vecí ešte pred tým, než ich zaradíme do playlistu, teda pár týždňov pred prvým prezentovaním. Potom, keď už príde koncert, sa extra nepripravujeme, takže sa skôr venujeme pofajčievaniu a trošku popíjaniu.

Dna: Klasicky, jeden jointík a dvojitý alkohol. Vo voľnom čase nepijem, ale pred koncertom si dám vždy nejakého panáka. Keď mám ešte chvíľu čas, rád si utriedim myšlienky a nastavím sa tak, aby som mohol zo seba vydať maximum.

G: Prejdeme si playlist, ktorý mierne upravujeme pre každý klub, povieme si, ako spravíme príchod na pódium a ideme na to.

Aj teraz si dali niektorí z vás váš povestný zelený dym. Do akého stavu sa vtedy dostanete?

Č: Teraz som si ho nedal, objednal som si jamesona s colou, preto si vychutnávam túto chuť. Ale inak cítim stav kľudu, pokoja, mieru a vyrovnanosti, stav veselosti, sucha v ústach, chuti na sladké. Niekedy som kreatívny, niekedy zaspím.

Dna: Už to moc neprežívam, pretože tráva je súčasťou môjho života. Joint beriem jak cigaretu, len som po ňom viac mierumilovný. Taký som síce stále, ale po ňom som ešte viac.

M: U mňa je to súčasť života a natoľko veľká, že už pri nej nepreciťujem vôbec nič. Rád fajčím, robí mi to dobre, preto fajčím veľa a často.

G: Mám svoje štúdio, kam chodia rôzni umelci, ktorí väčšinou všetci fajčia, takže som si s nimi dával aj ja. No keďže ma jointy spomaľovali a nemali na mňa dobrý vplyv, trochu som ich obmedzil. Napríklad ani dnes som si s chlapcami nezafajčil.

4D 2014 GROUP 01

Čomu ešte holdujete?

Č: Zázvoru, športom, pivu, rumu, prírode, zvieratám, kérkam, loveckým, cestovaniu, moru, slnku, dobrej hudbe.

Dna: Joge, zelenine, pizzi, prírode, ženám, umeniu, zvieratám.

M: Určite hudbe a ženám.

G: Rád športujem, hrávam ľadový hokej, mám svoj tím zložený z divadelníkov, zvukárov a hercov, s ktorým mávame tréningy. Samozrejme však nedám dopustiť na konzolový hokej :-D

Každý z vás sa živí len hudbou?

Č: Na polovičný úväzok robím rozvoz pre firmu, ktorá distribuuje bio vtáčie mlieko.

Dna: Hudba ma živí už zopár rokov. Okrem samotného tvorenia mám aj vlastný label na vydávanie muziky a všetkého, čo sa s ňou spája.

M: Ja sa živím iba hudbou.

G: Som producent a zvukár na plný úväzok. Mam vlastné štúdio Anapol a popri tom chodím robiť aj zvukovýrobu do televízie, takže prácu si vyberám a je jej dosť :-)

Ako vyzerá váš bežný deň?

Č: Moja bežná náplň dňa sa začína a končí spánkom, pomedzi to nejaký ten šport, jedlo, kopec e-mailov a WhatsAppu, relax či dokumentárne filmy.

Dna: Dosť sa venujem joge, mám rád dlhé prechádzky so psami, taktiež varím, alebo trávim čas s kamarátmi a kamarátkami. Samozrejme hudba a všetko okolo nej.

M:  Zvyčajne deň prežívam od rána až do večera s hudbou.

G: Pekne po poriadku  ̶  raňajky, venčenie 3 psov, potom 2 hodinky mixáž, hodinka oddych, obed, 2 hodinky nahrávanie, zvukovýroba do telky, venčenie, večerný relax s priateľkou a kamarátmi, sem-tam spoločenská hra Osadníci z Katanu :-)

Jedna z vašich skladieb sa volá „Jediná“. Vy ste už našli svoju jedinú?

Pokračovanie doteraz na manmagazin.sk nezverejnenej časti rozhovoru: Rozhovor: 4D – Zelený dym je súčasťou nášho života!

Č: Z času na čas mám pocit, že som ju na chvíľu našiel.

Dna: Každá je jedinečná :-)

M: Svoju jedinú stále hľadám a strácam, to je osud raperov. Potom ju zase nájdeš, potom zase stratíš a nakoniec ju aj tak stratíš.

G: Áno.

Čo je podľa vás viac, žena alebo sloboda?

Č: Zatiaľ som správnu ženu nemal, takže sa mi viac páčila sloboda, ale život môže byť dobrý aj s tou správnou ženou.

Dna: Obe majú niečo do seba, ale je ťažké nájsť spriaznenú dušu, pretože často sa môže zdať, že ju už máš, no po čase sa vykľuje, že ona aj tak nie je tá pravá. U mňa je teda na vrchole rebríčka sloboda. Ale žena je predsa len žena.

M: Správnu ženu so slobodou. Celý život sa snažím nájsť ten pravý kompromis.

G: Treba povedať, že sloboda musí ostať, či už máš frajerku alebo nie. Ak by mojej žene vadilo, že hrám Xbox, alebo trávim noci v štúdiu a nedávala by mi slobodu, tak by som s ňou asi nebol. Mám rád istotu a páči sa mi, keď môžem v živote s niekým kráčať. Odjakživa preferujem dlhodobé vzťahy.

4d

Aké ženy sa vám páčia?

Č: Nemám rád hlúpe ženy, ale keď si môžem vybrať, preferujem tmavé, s veľkými perami, peknými očami, vypuklým zadkom, ale aj so všeličím iným, čo ma dokáže zaujať. No čím je žena viac očmudenejšia a udenejšia, tým lepšie.

Dna: Kedysi som mal vyhradený typ, ale čím som starší, tým mám radšej zaujímavejšie ženy. Musí ma však upútať nielen fyzicky, ale aj mentálne. Všímam si všetko – tvár, vlasy, ruky, nohy, riť, nechty a dosť ma zaujíma aj to, aké má oblečenie a štýl. Je mi jedno či je tmavá alebo blond, musí mať niečo do seba a hlavne aj niečo v sebe.

M: Obľubujem všetky ženy, pretože každá má niečo do seba, len to treba nájsť. Avšak páčia sa mi skôr menšie baby a tmavšie. Možno to bude znieť trápne, ale veľmi dávam na prvý slovný kontakt a na to, akým hlasom žena prehovorí. Mám rád hlboké, nízko položené hlasy a veľké bránice :-D

Keď sa vám niekto páči, staviate sa skôr do role baliča alebo baleného?

Č: Záleží od typu ženy. Niektoré treba nechať, nech sa predvedú a v takom prípade sa rád pozerám. Do niektorej treba trochu šťúrať, inak sa nič nevybaví. Ale vyslovene nerád dobíjam, teda pokiaľ sa v mojom vnútri nezrealizuje nejaký chemický proces.

Dna: Málokedy sa mi stane, že stretnem ženu, kvôli ktorej by som si šiel ruky nohy dolámať. Niekedy je iniciatívna žena, niekedy ja, ale vždy je to hra bez slov a mám ju rád.

M: Záleží od situácie. Určite každému polichotí, keď o neho niekto prejaví záujem, ale myslím, že chlap by mal byť balič. Proste stará škola.

G: Ja už nebalím, keďže mám vážny vzťah a teším sa na vlastnú rodinu.

Už ste spomínali, že športujete. Akým druhom športu sa teda venujete?

Č: Športujem celý život. Prešiel som cez goju ryu, box, thajský box, in-line, skating, squash, lezenie po umelých stenách, tenis, futbal, basketbal, hokej, lyžovanie, plávanie, street workout, posilňovňu, a dokonca som sa istý čas venoval aj latinsko-americkým tancom.

Dna: Robil som kadejaké športy, ale nakoniec som skončil pri joge. Okrem nej si ešte raz za čas zaplávam, zabehám, zacvičím a, samozrejme, aj zaboardujem.

M: Snažím sa celý život cvičiť a keď mi čas aspoň trochu dovolí, idem si zaplávať.

G: Šport je mojou súčasťou celý život. Ako som už spomínal, hrávam ľadový hokej, taktiež futbal, tenis, squash, pinpong, bedminton, speedball, s partiou pri vínku si rád zahádžem bowling a ak vydá pekné počasie, tak som skoro každý deň na bicykli.

Čo vy a televízia?

Č: Nemám televízne vysielanie, takže nesledujem nič.

Dna: Filmy sú mojou veľkou úchylkou. Mám rád staré, nové a okrem hororu snáď aj všetky žánre.

M: Reklamy sú the best :-)

G: Rád pozerám filmy a zaujímavé dokumenty, z ktorých sa človek aj naozaj niečo dozvie.

4d1

A s knižkami sa kamarátite?

Č: Z času načas si niečo prečítam. Najviac poučné a motivačné knižky či literatúru zameranú na veci, ktoré ma zaujímajú.

Dna: Ja čítam odjakživa a stále.

M: S knihami ani nie. Viac si čítam informácie na nete, ale niekedy aj knihy na nete :-)

G: Veru áno, mám rád odbornú literatúru.

Na akej hudbe si najviac fičíte?

Č: Fúha, najviac rap, RnB, latino, african, dancehall, reggae, balkan.

Dna: Mám rád hudbu, ktorá nemá určitý žáner, ale je inšpirovaná viacerými hudobnými prúdmi.

M: Nezáleží mi na žánri, dôležité je, aby to bola dobrá hudba.

G: Momentálne využívam aplikáciu Spotify a počúvam veľa rôznej hudby. Všetkým ju odporúčam vyskúšať, pretože vďaka tejto aplikácii môžete objaviť hudbu, o ktorej by ste sa inak ani nedozvedeli.

Aké sú vaše silné stránky?

Č: Neskromne si myslím, že som veľmi šikovný.

Dna: Ja to akosi neviem posúdiť.

M: Mojou silnou stránkou je, že viem všetko spraviť rýchlo.

G: Myslím, že asi zodpovednosť.

Teraz zlozvyky?

Č: Jednoznačne lenivosť!

Dna: Ani túto otázku neviem zodpovedať.

M: Budem opakovať, ale tiež určite lenivosť.

Na čo najradšej míňate?

Č: Aké jednoduché, no predsa na nájomné, poistky a dane.

Dna: Potrpím si na štýlové oblečenie a dobré jedlo.

M: Taktiež handry a jedlo.

G: Asi na výlety a grilovačky na záhrade.

Spomenuli ste oblečenie, potrpíte si teda aj na značky?

Č: Nepotrpím.

Dna: Kedysi áno, ale teraz už čoraz menej. Aj keď asi záleží od danej veci.

M: Vôbec.

G: Nie pri všetkom, ale vo väčšine prípadov áno. Napríklad rád investujem do značkového výstroja na šport, čo sa potom odrazí na jeho životnosti a aj na pôžitku z hry.

Foto: 4D