Rýchlo, zbesilo a smutne. Internet pochoval už mnohé hviezdy. Väčšina, vrátane mňa, si preto minulý rok myslela, že informácia o smrti jedného z najväčších hrdinov filmovej série Rýchlo a zbesilo, Paula Walkera († 40), je len novinárskou kačicou.Bohužiaľ, v jeho prípade to tak nebolo. Spomenul som si na deň, keď som ako 15-ročný sedel v kine. Ako mi búšilo srdce, keď Paul stlačil gombík a auto vystrelilo takou rýchlosťou, až mu trhalo podlahu. Pre mňa, čoby automobilového nadšenca, to bolo ako prvý se*. Po premiére filmu zažívali tuningové obchody kolaps a na križovatkách si dávali preteky aj policajti na služobných autách. Tak si spomínam na začiatok kultu Rýchlo a zbesilo v roku 2001, ktorý pokračuje až dodnes svojou aktuálne nedokončenou siedmou sériou.

„Ak raz zomriem vinou veľkej rýchlosti, neplačte, lebo ja sa budem usmievať!“

…povedal krátko pred svojou smrťou Paul. Netušil, že pre jeho rodinu a blízkych bude toto želanie nesplniteľné.

Po tragédii mu do neba poslali tieto odkazy:

Meadow Walker (dcéra): Keď som bola malá, učil ma, ako mám chodiť, ako sa smiať, učil ma nikdy sa nevzdávať. Milovala som ho skôr, ako som vedela, čo vôbec znamená láska. Bol to môj skutočný hrdina.

Vin Diesel (Dominik): Brácho, budeš mi veľmi chýbať. Nemám slov. Nebo získalo nového anjela. Odpočívaj v pokoji.

Jordan Brewster (Mia): Paul bol svetlo, nemôžem uveriť, že je preč.

Ludacris: Tvoj pokorný duch bol cítiť od začiatku, čokoľvek si požehnal svojou prítomnosťou, tam si zanechal stopu. Boli sme ako bratia a naše narodeniny sú len deň po sebe. Navždy si budeš držať miesto v našich srdciach.

Tyerse: Moje srdce krváca, nikto ma nepresvedčí, že je to pravda. Prosím, modlite sa naozaj tvrdo za jeho dcéru… Nemôžem uveriť, že to naozaj píšem ;-(

Za seba dodám: Budeš mi chýbať Paul Walker, vždy som sa tešil na tvoju energiu, ktorú si do filmu prinášal a „tuningovú rodinu“, ktorú ste na plátne všetci 12 rokov vytvárali.

R.I.P

Autor: Andrej Jánoš
Foto: Facebook/Paul Walker