Aktuálny stav našej kultúry je skloňovaný denno-denne. Tento „problém“ si vzal vo svojom najnovšom celovečernom filme Cooltúra na paškál i talentovaný a mnohými cenami „ovešaný“ slovenský režisér Miro Remo.Režisér Miro Remo v koprodukcii so Slovenskou televíziou prinesie už túto jeseň na plátna kín svoj ďalší počin. Film Cooltúra sa s úsmevom, dávkou irónie a zároveň vážnosťou zaoberá otázkami kultúry, ako napríklad tým, či ju vôbec potrebujeme, na čo nám vlastne je alebo aký má dopad na mladú generáciu. Miro sa vo filme vyberie spolu s prešovským karikaturistom Fedorom Vicom na kultúrny pobyt na východné Slovensko, kde preskúma mestá ako Bardejov, Košice, Prešov, Levoča a Sabinov. Zúčastnia sa rôznych kultúrnych podujatí a akcií, ale taktiež aj na návšteve u miestnych obyvateľov, s ktorými budú rozoberať kultúrnu budúcnosť. Neujde im dokonca ani veštica.:)

Prečítajte si tiež: Miro Remo: Ak máš dobrý nápad na film, tak to musí byť ešte 2x tak dobré, aby z toho bol dobrý film. Mám to vyskúšané.

cool

Film je stále v procese natáčania a ako to celé dopadne, ako je na tom aktuálne slovenská kultúra či čo ju najviac ovplyvňuje, si budete môcť pozrieť v októbri 2015 vo filme Cooltúra.

Vznik filmu Cooltúra môžete podporiť aj vy TU. Každý, kto tak urobí, bude odmenený formou, ktorú si sám vyberie.

Foto: Facebook/coolturafilm