Pred pár dňami obletela internet pôvabná švajčiarska brankárka Florence Schelling. O krásne ženy však na hokejovom turnaji na ZOH 2018 rozhodne nebola núdza, veď sa pozrite, aké šupy chytali za Fínsko!Ženský hokejový turnaj na práve prebiehajúcich ZOH 2018 v Pjongčangu ovládli reprezentantky USA, ktoré vo finále zdolali Kanaďanky. Tretie miesto, a teda bronzové medaily si vyslúžili hokejistky Fínska, ktoré mali v tíme trojicu nielen šikovných, ale aj naozaj krásnych brankárok.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Noora Räty

28-ročná brankárka Kunlunu Red Star má na svojom konte štyri bronzové medaily z MS (2008, 2009, 2011 a 2017). Z bronzovej medaily sa tiež tešila na ZOH v Pjongčangu, ale aj na tých v kanadskom Vancouveri v roku 2010.

Meeri Räisänen

Aj Meeri má 28 rokov, ale medailí má oveľa menej než jej predchádzajúca kolegyňa. Táto brankárka klubu JYP Jyväskylä získala bronz v Pjongčanu 2018 a tiež bronz na MS 2015. Objavila sa i na ZOH 2014 v Soči, no vo všetkých šiestich dueloch bola len dvojkou fínskej reprezentácie.

Eveliina Suonpää

Najmladšou z tohto brankárskeho tria je 22-ročná Eveliina, ktorá na klubovej úrovni oblieka dres fínskeho tímu Lukko. Má bronzové medaily z MS 2015 a 2017 a taktiež, samozrejme, bronz zo ZOH 2018 v Pjongčangu.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so ŠportovýMagazín.sk, lajknite si ho na Facebooku

Zdroj: Wikipedia.org | Foto: Facebook, Instagram

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Tommy
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D