Zdravotníctvo na Slovensku síce nepatrí k tým najkvalitnejším, zdá sa ale, že v porovnaní s Venezuelou ide o absolútny luxus. Venezuela sa totiž pasuje s krízou, akú si za ostatné roky nepamätá. A „zlízlo“ si to predovšetkým zdravotníctvo.Vo Venezuele nie je ničím výnimočným, ak narazíte na nemocnicu, ktorá má nedostatok postelí, nedisponuje elektrinou, je v nej obmedzený prísun vody, nenájdete tu štandardné vybavenie, ale ani základné zdravotnícke pomôcky (sterilné rukavice, obväzy). Pacienti sa nemôžu spoliehať ani na antibiotiká. Aj to je jeden z dôvodov, prečo tu denne umrie niekoľko desiatok dospelých ľudí a v priemere 7 malých detí.

Napriek neľudským podmienkam sa tím lekárov snaží chorým pomôcť, avšak nemožnosť využiť röntgen, defibrilátor a iné zariadenia je zničujúca. Prezident Nicolas Maduro napriek tomu tvrdí, že zdravotníctvo vo Venezuele je na veľmi vysokej úrovni. „Nemyslím si, že niekde na svete nájdete kvalitnejší zdravotný systém, ako je ten náš. Výnimku tvorí azda len Kuba,“ rozhovoril sa prezident Vezenuely. Dôvodom výraznej krízy je pokles ceny ropy. Zdá sa, že kým sa tá nestabilizuje, respektíve nezvýši, stav zdravotníctva vo Venezuele ostane rovnaký.

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: YouTube.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lukáš
Normálny slovenský chalan, ktorý sa snaží užívať si každú sekundu svojho života. Medzi jeho záľuby patrí napríklad šport ale aj kultúra. Nebojí sa spraviť si srandu z čohokoľvek, ani sám zo seba.