Dnes (3. 3. 2018) sa konal pohreb chladnokrve zavraždeného novinára Jána Kuciaka. Ten sa spoločne so svojou snúbenicou Martinou Kušnírovou stal obeťou úkladnej vraždy, ktorú mala podľa viacerých mediálnych informácii vykonať talianska mafia z Kalábrie.

Ján Kuciak (†27) a jeho partnerka Martina Kušnírová (†27) boli minulý týždeň zavraždení vo svojom dome vo Veľkej Mači. Indície ukazujú, že dôvodom tohto chladnokrvného činu mohla byť jeho novinárska práca.

Zastreleného Jána Kuciaka pochovali v jeho rodnej dedine – v Štiavniku neďaleko Bytče pri Žiline. So svojou snúbenicou Martinou sa plánovali v máji zobrať a založiť si rodinu. To však, žiaľ, už nestihnú. Nebohá Martina bola pochovaná v bielej rakve a v bielych svadobných šatách. Rovnako ako ona, aj jej milovaný Janko bol uložený do rakvy v svadobnom obleku. Na pohrebe sa zúčastnili okrem rodiny a známych aj všetci jeho kolegovia, ktorí do Štiavnika pricestovali na viacerých autobusoch.

Trúchliacim sa prihovoril aj arcibiskup Zvolenský. „Stále sme rozochvení z toho, čo sa stalo, človeku chýbajú slová. Aj mňa veľmi bolí smrť Martiny a Jána. Bolí to celú našu cirkev. Cítim, že mnohí sú okrem žiaľu aj nahnevaní, čo je prirodzené po takom hroznom čine. Je to tendencia človeka k spravodlivosti. Ak sa vrah domnieval, že Jána umlčí, dosiahol pravý opak. Nie je dnes človeka v našej krajine, ktorý by nepočul, čo sa stalo. Vražda človeka je ťažký hriech, ktorý neostane bez odozvy,“ povedal.

Česť ich pamiatke!

Zdroj: Cas.sk, Expres.cz | Foto: Twitter, Facebook