Pred posledným zápasom Slovenska na domácom svetovom šampionáte proti Dánsku sa internetom šírila výzva, aby si prítomní fanúšikovia uctili v 38. minúte pamiatku zosnulého reprezentanta Pavla Demitru. A hneď potom, čo v Steel Aréne dozneli výkriky, ktoré mali smerovať až do neba, sa fanúšikovia radovali z prvého gólu Slovenska! 

Rovnako ako včera, tak aj pred ôsmimi rokmi sme na domácom svetovom šampionáte v roku 2011 hrali posledný zápas proti Dánom. Vtedy sa s reprezentačnou kariérou lúčil aj legendárny Pavol Demitra, no nikto netušil, že to bude pre neho aj posledný zápas v živote. Fanúšikovia na neho stále nezabudli a aj po rokoch od jeho tragickej smrti pri páde lietadla si ho pripomínajú.

Jeho meno skandovali diváci v zaplnenej Steel Aréne aj v symbolickej 38. minúte zápasu proti Dánsku, ktorý naša reprezentácia vyhrala 2:1 po samostatných nájazdoch. Hneď potom, čo táto emotívna spomienka skončila, strelili v čase 39:03 naši reprezentanti gól z kategórie šťastných. A mnohí fanúšikovia na sociálnych sieťach píšu, že to bola odpoveď priamo z nebies!

Pavol Demitra MS 2019

https://www.facebook.com/sport.rtvs/videos/361414041145706/?v=361414041145706

Foto|Video: Instagram, Facebook/Šport v RTVS, YouTube