Nemecký výrobca športových vozidiel Porsche, spadajúci pod koncern Volkswagen, má dôvod na oslavu. Keďže jeho hospodárske výsledky sú lepšie, ako automobilka očakávala,  zamestnancom vyplatí neobvykle vysoké odmeny!Za rok 2016 predala automobilka Porsche neuveriteľných 237 778 vozidiel, vďaka čomu dosiahla príjem vo výške 22,3 miliardy eur. Nečudo, že chce za tieto výsledky odmeniť aj svojich zamestnancov. Veď vyprodukovali zisk vo výške 3,14 miliardy eur!

Nezáleží, či ide o vrátnika, pracovníka za pásom alebo dizajnéra, každý zo zamestnancov si prilepší o úctyhodných 9111 eur. Celkom symbolická suma, keď si spomeniete na kultový model 911, ktorý sa vyrába nepretržite od roku 1963.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Pre Nemcov správy radostné, pre nás Slovákov demotivujúce. Koľkí zo zamestnancov automobiliek na Slovensku dostanú podobné odmeny? Z radových pracovníkov zrejme nikto. Vzhľadom na priemernú mzdu našincov teda možno smelo, ale smutne tvrdiť, že každý z nás by musel pracovať zhruba rok, aby zarobil toľko, koľko Porsche iba tak prihodí svojim ľuďom. Snáď bude podobne štedrý aj Jaguar.

Zdroj: Porsche | Foto: porsche-hamburg.de

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Jakub
Sleduje témy, ktoré hýbu svetom. Žije autami, technikou, ženami. Žije na webe a prináša informácie o všetkom, bez čoho sa žiaden náš čitateľ nezaobíde.