Ak patríte medzi hudobných fajnšmekrov, ktorým nie je cudzí žiadny hudobný žáner vrátane flamenca, dávame vám do pozornosti koncert slovenskej kapely Ponte Pardo. 12. decembra 2014 ožije bratislavská MC Hlava 22 temperamentnými rytmami a návštevníkom ponúkne miešaný drink v podobe flamenco-world-pop-jazz. Večerný program obohatí aj hosť: Zuzana Čorejová Fedorová- tanec tlesky.Rytmické skladby Ponte Pardo nie sú len v španielčine, ktorá je pre flamenco typická, ale niektoré pesničky sú naspievané v rýdzom slovenskom jazyku. Ich vystúpením však ulahodíte aj svojim očiam, pretože Potne Pardo koncerty obohacuje o rôzne pre flamenco príznačné choreografie.

Čo sa týka úspechov tejto exotickej partie, mohli ste ich napríklad vidieť aj v šou Česko-Slovensko má talent, za účasti jej dvorného fotografa Jozefa Páleníka. V rámci súťaže Jazzovnica sa dostali do finále a v dueli zvíťazili so skladbou  Por.Lo.Bueno.

Hudbu Ponte Pardo spoznáte aj podľa kontrastu v striedaní jemných flamencových námetov s hrubou energiou flamenco-puro, tohto nádherného Andalúzskeho fenoménu. Skupina je dokonca známa aj tým, že na svojich koncertoch ako platidlo akceptuje lokálnu menu – Bratislavský Živec.

A to je len niekoľko dôvodov, prečo by ste mali Ponte Pardo spoznať aj naživo!

Untitled-2 copy