Slovo marihuana je na Slovensku stále akési tabu. Ľudia ho vyslovujú opatrne a v spoločnosti, v ktorej sa marihuana až tak „nenosí“, ho nevyslovujú vôbec. Radšej, aby ich ostatní neodsúdili a nedali nálepku – feťák.

Predsudky sú jednoducho predsudky, veď médiá nás denne zaplavujú správami o marihuane – droge, ktorá je zlá a jej užívanie je nelegálne. Prečo však verejnosť neinformujú aj o tom, že tráva ma liečebné účinky, že ťažko chorým mnohokrát zachránila život, že človeku nikdy nezničí potrebné orgány tak ako chemicky vyrobené lieky, a že sa pri nej maximálne zhúlime, no nič v tele nám nepoškodí? O tom sa u nás jednoducho mlčí, a preto je národ hlúpy a myslí si, že marihuana je droga, ktorá človeka ničí. Keby všetci tí mudrlanti, ktorí s pohárikom v ruke a cigaretou v hube odsudzujú húličov, si radšej naštudovali informácie o tráve a až potom začali súdiť (hej vy, pozor, aby ste po tom drinku neboli agresívny a dym nevydychovali tam, kde sú nefajčiari – neškodíte tým len sebe, ale aj okoliu).

Prečítajte si tiež: Mladíkovi platia za húlenie trávy! Žeby práca snov?

Našťastie, v Čechách to už pochopili a treba veriť, že legalizácia marihuany príde aj na Slovensko (nie, nie sme feťáci!!!). No o tom snáď niekedy nabudúce… Pozrite, aké negatívne mýty, bohužiaľ, šíri „nevzdelaná“ obec o húličoch.

Húliči majú vymleté mozgy

Kdežéééé! Pri slove húliči si, prosíme vás, nepredstavujte ľudí, ktorí fetujú, kradnú  a žijú v nejakom „doupje“. O tých tu nie je reč. Húlia aj tí, ktorí sú vzdelaní a úspešní. Vo svojom „stave“ sú dokonca omnoho komunikatívnejší a kreatívnejší, môžete sa s nimi rozprávať a filozofovať na rôzne témy. Dokážu robiť veľké veci, za čo sú potom v spoločnosti uznávaní. Čo myslite, ako vznikajú texty známych raperov? Určite nie pri kofole :P

Pri slove húliči si, prosíme vás, nepredstavujte ľudí, ktorí fetujú, kradnú  a žijú v nejakom „doupje“.

Niektorí sa tým verejne prezentujú, napríklad ako Majk Spirit, ktorý na Slávikovi pri preberaní sošky za Objav roku 2012 v rámci svojej ďakovačky poďakoval aj vesmíru za to, že stvoril krásnu zelenú rastlinku, ktorá mu pomáha pri písaní textov. Takéto kontroverzné vyjadrenie zrejme nikto nečakal. Ak by sa však o tráve rozprávalo verejne, slovo kontroverzné by už nebolo na mieste. Samozrejme, že toho na druhý deň boli všetky titulky len preto, že tráva skrátka u nás nie je legálna. A prečo? Len preto, že si rád pohúli? Ubližuje tým niekomu? Nie! Pomáha tým sebe, svojmu rozvoju a tvorbe? Áno! Napriek tomu existujú mnohí, ktorí ho označujú za feťáka určujúceho nesprávny vzor pre dnešnú mládež. Avšak seriály zobrazujúce vraždy, nevery či reality show plné vulgarizmov a erotiky sú tým správnym vzorom pre mladých, všakže?

Húliči sú povaľači

O tých, ktorí holdujú tráve, si ľudia myslia – „on húli, určite je to nejaký povaľač, ktorý nič nerobí, pretože je z trávy celý deň vytretý“. Je to totálna blbosť. Pokiaľ nejde o narkomana, závislého na tvrdších drogách, ktorý si dáva marišku len ako „výživný doplnok“, človek funguje úplne normálne. Do práce to síce nie je až taká ideálna desiata, ale ak dotyčný pozná svoje hranice, ani tam mu to nemusí uškodiť a možno je s ním väčšia sranda ako s ostatnými.

hulic-1

Húliči nie sú ľudia, ktorých má spoločnosť zafixovaných ako odpad spoločnosti, „drogistov“. To sú narkomani, a to je rozdiel. Častokrát sú to vzdelaní a veľmi úspešní jedinci. To, že napríklad niekto fajčil trávu a školu nedotiahol do konca, zaiste kvôli tráve nebolo. Ak je raz niekto zodpovedný a svedomitý, vie, kedy si čo môže dovoliť. Myslíme, že sledovanie Facebooku či hranie hier popri učení je väčšie rozptýlenie a zabíjanie času ako vyfajčenie menšieho jointa. Mnohým to vtedy dokonca páli omnoho lepšie!

Prečítajte ti si tiež: Presne TAKTO sa tráva nepestuje! Môže vás prezradiť obyčajný sneh!

Mimochodom, húliči nie sú ani leniví, ani bordelári. Teda možno aj sú, ale len takí, ktorí majú tieto vlastnosti skrátka dané či by fajčili trávu, alebo jedli jahody.

Húliči sú drogoví závisláci ohrozujúci okolie

Dáte si večer k telke pivo, s frajerkou pri romantike víno a s kamošmi v piatok večer pár panákov? Dáte! Ste závislý od alkoholu? V takomto prípade určite nie! Prečo si teda verejnosť o ľuďoch, ktorí húlia myslia, že sú závislí na drogách? Veď väčšia dávka alkoholu je omnoho väčšie svinstvo než tráva. Opitý človek je mimo, nevie, čo robí a častokrát svoje skutky na druhý deň ľutuje, má opicu a prázdnu peňaženku. Pri tráve sa usmieva, niekedy dumá, niekedy rozpráva, minie pár eur, neškodí svojmu zdraviu a na druhý deň mu je fit.

hulic-2

Denne sú hlavné správy z 20 % zaplnené informáciami o tom, kto, kde, čo, komu urobil pod vplyvom alkoholu. Či už ide o násilie, krádež či ohrozovanie cestnej premávky. Prečo sú ale v tých istých médiách zaradené aj reklamy propagujúce alkoholické nápoje? Alkohol sa berie ako normálna vec, prečo sa teda za normálnu vec nepovažuje aj tráva? Rovnako to platí aj o cigaretách. Stále sa predávajú, nikto ich konzumáciu nezakazuje, napriek tomu, že škodia zdraviu nielen fajčiarom, ale najmä ľuďom, ktorí pre svoje dobro fajčiť nechcú. Ten sajrajd však jednoducho dýchať musia, keďže sa pohybujú na miestach, kde sa fajčí, resp. sa stretávajú s ľuďmi, ktorí si radi zapália. Prečo sa teda netrestajú aj fajčiari? Veď v dôsledku ich fajčenia môže dostať napríklad rakovinu pľúc nevinný človek, ktorý nemal v živote v ústach cigaretu!

Konzumáciu cigariet nikto nezakazuje, napriek tomu, že škodia zdraviu nielen fajčiarom, ale najmä ľuďom, ktorí pre svoje dobro fajčiť nechcú.

Spoločnosť by sa mala zobudiť a spamätať! Médiá a politici by mali začať poriadne rozprávať o tom, že marihuana nie je heroín! Je to rastlina, ktorá pochádza predsa zo zeme a je menej neškodná než metla ľudstva zvaná alkohol. Opäť sa budeme opakovať, že jeho pitie nikto nezakazuje, napriek tomu, že mnoho opitých ľudí nevie kontrolovať svoje správanie a pácha zlo. Častokrát sa polícia naťahuje s niekým, kto si doma pre svoje účely pestoval rastlinku, pričom tým nikomu neškodil, zatiaľ, čo si devianti páchajúci skutočnú trestnú činnosť behajú po svete, v lepšom prípade dostanú na pár rokov basu. No potom sa vrátia a ich kriminálny kolotoč sa začína opäť. Tomu sa hovorí logika a spravodlivosť!