Ako je to vôbec možné? Ako môže dospelý človek len tak bezo stopy zmiznúť a už sa neobjaviť? Internetom kolujú rôzne záhady či záhadné zmiznutia, ktoré otvárajú diskusie. Mnohým z nich ľudia prestávajú veriť, veď v dnešnej dobe predsa klamstvo nie je ničím neobvyklým. Ľudia však milujú senzácie a senzácie sú zase vytvárané ľuďmi. Tu je však niekoľko príbehov, ktoré ako podvody a klamstvá skutočne nevyzerajú a na otázku typu, či je toto vôbec možné, existuje kladná odpoveď… 

1.  Aprila Fabb

V roku 1969 záhadne počas jazdy na bicykli zmizla 13-ročná Aprila Fabb. Dievča v blízkosti dediny Cromer vo Veľkej Británii sa akoby prepadlo pod zem, keďže ju odvtedy nikto nevidel. Vyšetrovatelia neboli schopní nájsť žiadne dôkazy, ktoré by nasvedčovali únosu. Vyšetrovatelia po nejakom čase začali uvažovať aj o tom, že dievča jednoducho odišlo samé, pretože im nešlo do hlavy, ako by 13-ročná tínedžerka mohla len tak zmiznúť na otvorenej vidieckej ceste behom pár minút bez akejkoľvek stopy.

aprila fabb

2. Maura Murray

Jedného dňa v roku 2004 opustila Maura Murray, študentka univerzity v New Hampshire, prednášku po tom, ako sa dozvedela o smrti v rodine. Počas šoférovania však mala nehodu. Po príchode polície na miesto nehody ale Maura nebola na mieste a odvtedy ju už nikto nevidel. Posledným, kto ju zhliadol, resp. počul, bol sused, ktorý zbadal nehodu z diaľky a ktorý zároveň aj privolal políciu. Neexistuje žiadny dôkaz o tom, že by bola po nehode unesená či zavraždená.

zmiznutá

3. Amelia Earhart

Amelia Earhart bola jednou z priekopníčok amerického letectva. Preslávilo ju však predovšetkým záhadné zmiznutie v roku 1937. Počas letu ponad Tichý oceán spoločne so svojim navigátorom sa s nimi stratilo spojenie, hoci príčina straty spojenia nebola známa. O zmiznutí existuje viacero teórií. Preferované je predovšetkým spadnutie do mora, čo však vzhľadom na dobré počasie a žiadne hlásené problémy počas letu nie je úplne pravdepodobné. Iné zdroje uvádzajú, že po pristátí mohla byť zajatá japonskou armádou a následne zomrela aj spolu s navigátorom.

Amelia Earhart
4. Ambrose Bierce

Ambrose Bierce bol úspešný novinár a spisovateľ, ktorý sa stal známym vďaka svojej satirickej knihe Diablov slovník. Počas mexickej revolúcie v roku 1913 cestoval na koni cez Rio Grande. Odvtedy o ňom nikto nepočul. Svet jeho zmiznutie prijímal so zmäteným dojmom. Jedna strana tvrdí, že bol násilne zabitý, k čomu však neexistujú dôkazy, druhá strana tvrdí, že mohlo ísť o samovraždu, keďže údajne sa našiel list, v ktorom píše “umeleckým spôsobom” o odchode z tohto sveta. No mohol to byť len o úryvok z jeho ďalšej knihy.

zniznutí

5. Louis Le Prince

Louis Le Princovi je pripisovaný prvý pohyblivý obrázkový film. V roku 1886 vyvinul v New Yorku kameru schopnú nahrávať video. V roku 1890 v rámci jednej z jeho ciest do Francúzska, kde navštevoval brata, záhadne zmizol počas jazdy vlakom, ktorý smeroval do Paríža. Vyšetrovatelia nenašli nijaké stopy, ktoré by sprevádzali zmiznutie. Nikto ho odvtedy nevidel. Teórie vysvetľujúce jeho zmiznutie sa aj v tomto prípade líšia – od únosu vo vlaku cez vraždu v Paríži až po samovraždu…

zmiznutý

zdroj: therichest.com