Záhada Bermudského trojuholníka nedá odborníkom spávať už desiatky rokov. Zrejme aj preto prichádzajú vedci pravidelne s novými teóriami, čo sa to vlastne v oblasti Atlantického oceánu medzi Floridou, Bermudami a Portorikom deje. Jednu takú priniesol aj meteorológ univerzity v Colorade Dr. Steve Miller. 

V oblasti takzvaného Bermudského trojuholníka sa už niekoľko desiatok rokov majú odohrávať nevysvetliteľné veci. Bez akejkoľvek príčiny tu miznú lode, avšak aj lietadlá presúvajúce sa nad záhadnou oblasťou. Ako je to ale možné? Existuje niekoľko teórií od magnetického poľa v strede oceána až po paranormálne javy. Najnovšia teória hovorí o tom, že môže byť v skutočnosti všetko inak.

Televízna stanica Science Channel vo svojom najnovšom dokumente vraví o tom, že za doposiaľ nevysvetlené zmiznutia lietadiel a lodí môžu zvláštne mračná zbiehajúce sa nad istou časťou oceána. Medzi jednotlivými oblakmi totiž údajne vznikajú netradičné medzery v tvare šesťuholníkov o veľkosti 32 až 88 metrov, ktoré majú spôsobovať nárazy vetra až do rýchlosti necelých 200 km/h. Tie sa majú s morom spájať rýchlosťou okolo 160 km/h a vytvárať tak vlny vysoké až 12 metrov.

„Spomínané hexagonálne útvary nad oceánom sú vlastne vzdušnými bombami,“ vysvetľuje meteorológ Randy Cerveny. „Vznikajú pri mikrovýbuchoch, čo sú vzduchové vlny vychádzajúce z oblaku. Tie udierajú do oceánu a môžu tak vytvoriť obrovské vlny,“ uzatvoril Cerveny.

Ako sa ale Cerveny po natáčaní dokumentu vyjadril, sám svoju teóriu priamo na mieste nikdy neoveroval a jej pravdivosť tak dokázať nevie. Či je práve vysoká rýchlosť vetra pravou príčinou, to ostáva naďalej záhadou. Každopádne, teória je to prinajmenšom zaujímavá.

Zdroj/Foto: Sciencechannel.com, Indiaopines.com