Zadržiavanie orgazmu – kto by to nepoznal, najmä z čias prvých sexuálnych skúseností, kedy sme boli v takom vytržení, že stačilo pohladiť a naše spermie okamžite leteli raketovou rýchlosťou a zastavil ich až plafón, v lepšom prípade hrdlo či nejaká iná viac či menej zaujímavá časť tela spoluautorky tohto rýchlocánkanca. Úprimne, najčastejšie však, bohužiaľ, na tie najlepšie výkony nebol nikdy prítomný svedok ;-), ale to je trošku iná pesnička… 

Predčasná ejakulácia

S predčasným vyvrcholením má mnoho mužov problém aj vo vyššom veku a zárobkuchtiví urológovia si na to vymysleli vlastnú diagnózu. Nechceme tým povedať, že by to naozaj nemohla byť choroba, alebo nedajbože, žeby nemohla byť liečiteľná, to nie.  Ale poďme sa na tento problém pozrieť z inej strany.

Kto by nepoznal legendárnu scénku z filmu Prci, prci, prcičky, kde mladý muž dosiahne predčasnú ejakuláciu dokonca 2x po sebe…

Zadržiavanie orgazmu

Nech ste akokoľvek starý (no dobre, nie tak úplne, ale viete, ako to myslíme), vždy sa môžete ocitnúť v situácii, kedy zrejme budete chcieť zadržať orgazmus. Najčastejšie je to pri novej buchte v posteli, kedy vám môže byť naozaj trápne, že sa idete urobiť po… dajme tomu… 10-tich minútach. Povedzme si úprimne a na rovinu, priemerný sex trvá štatisticky ešte menej (cca 7 minút). A podľa našej naozaj skúsenej redaktorky je optimálna dĺžka pohlavného styku… No ale veď si to prečítajte sami.

Aké sú techniky zadržiavania orgazmu?

Stačí len trošku googliť a prídete na „osvedčené“ a zaručené tipy ako orgazmus oddialiť. Kde čo stlačiť či na čo myslieť. Pravdepodobne funguje napríklad akési „zaklapnutie penisu“ – zatlačením dlane kolmo na penis. Problém však je, že keď k tomuto príde, často nemáte svoj penis „poruke“, a tak sa zrejme najčastejšie v praxi používa technika „myslím na niečo úplne iné“. Chlapi vtedy zavrú oči a predstavujú si nejakú starú, škaredú, tlstú ženskú alebo jednoducho nejakú nepríjemnú predstavu, ktorá zastaví prijímanie tých veľmi príjemných pocitov „tam dole“ a prebije to niečím silnejším, negatívnejším.

Riziká zadržiavania orgazmu

Predstavte si, že to na vás príde a myslíte si, že ešte nie je ten čas. Urobíte teda všetko pre to, podľa vyššie uvedeného postupu, aby ste orgazmus zadržali. Môže však nastať riziko, že sa vám po úspešnom jednorazovom či viacnásobnom zadržaní orgazmu, neskôr aj po urputnom snažení sa zo všetkých síl, nepodarí dosiahnuť vrchol. Alebo, nedajbože, stratíte erekciu úplne a máme tu ďalší problém stanovený diagnózou ziskuchtivých urológov: erektilná disfunkcia (to je stav, keď nie je dostatočne stoporený penis na to, aby ste „zasunuli“).

Prevarená kaša

Situácia, kedy zadržíte orgazmus a po nejakom čase sa vám už „nedá“, sa stáva mužom po celom svete, a to dokonca veľmi často. Dajme tomu, že v ideálnom prípade môžete ešte ďalej súložiť, no nedá sa vám dosiahnuť vrchol – pretože ste to raz či viackrát, na začiatku či neskôr zadržali. Ale dnes je už pomerne častý problém aj ten, že v dôsledku toho, že žijeme v dobe akej žijeme, sú ľudia prepracovaní a zaťažení rôznymi ťažkosťami a problémami. V snahe nemyslieť na to, ako ultrapekná, mladá kočka tancuje na vašom penise, si vybavíte všetky pracovné úlohy alebo ten hnusný doporučený list s okrúhlou pečiatkou, ktorý ste fakt nechceli dostať. A ste tam – vaša myseľ sa zasekne, vaše cievy spomalia prietok krvi a môže sa už snažiť koľko chcete: trapas je na svete. Či sa vám už nepostaví alebo sa iba nemôže „urobiť“, je prakticky jedno. Sklamanie je veľké na oboch stranách. „On“ vie, čo sa stalo, vy viete, čo sa stalo, no partnerka aj keby ste ju 50-krát urobili rukou či pusou, spokojná nebude. Prečo? Čítajte ďalej.

Ako má prebiehať poriadny sex

Dobrý sex je ako divadelné predstavenie. Najskôr si odložíte kabáty či si prípadne dáte nejaký „welcome“ drink. Potom sa pohodlne usadíte. Príde prvé vystúpenie hercov, akási „predohra“, ktorá má navodiť atmosféru a dej. Potom sa hra začne „hrať naozaj“ – miestami sa pritvrdí a miestami zjemní, spomalí a potom sa zase zrýchli. No a na konci? Na konci každej hry predsa musí prísť vyvrcholenie – rozuzlenie deja a záver. V našom prípade pre oboch „hercov“.

Čo ženy v skutočnosti v posteli potrebujú?

Ako prvé vás napadne, že ženy potrebujú hlavne „dobre vyj*bať“. Samozrejme, že aj to ;-), v zmysle vyššie uvedeného. Ale viete, čo je pre ženu najväčšie sexuálne zadosťučinenie? No predsa ten moment, keď sa vystriekate, keď dosiahnete orgazmus. Len sa pozrite do jej očí, ako sa jej rozžiaria, keď vidí, že je natoľko sexuálne, bytostne a živelne príťažlivá, že vďaka nej dosahujete sexuálny vrchol. Všimnite si, aké sú spokojné, keď vidia, že sú dostatočne „pravé ženy“, ktoré splnili úlohu, ktorú dostali od prírody do vienka a uspokojili svoje vrodené samičie pudy tým, že vás vyburcovali k tomu, aby ste svoj reprodukčný materiál „darovali do jej lona“.

Nezadržujte, užívajte si!

Keď si to takto zrekapitulujete, možno už aj vám prišlo na um – načo potom zadržiavať? Že nebudete vyzerať ako poriadny samec? Poriadny mačo? Skúste to takto: navrhnite partnerke, že začnete rýchlovkou, následne si dáte medzihru (alebo pauzičku na cigaretku a víno) a potom budete pokračovať pekne v plnom nasadení. Tento postup je ideálny. V medziprestávke môžete využiť napríklad svoje jazykové schopnosti. A nakoniec si aj „zamačovať“ (dobre ju vyprášiť), veď druhýkrát to na vás nepôjde už tak ľahko a môžete sa vyšantiť. A ak by sa vám náhodou na druhý pokus nepodaril orgazmus, je to v poriadku, veď už ste “boli” – môžete byť spokojný a ona tiež.

Prečo by sme si mali odopierať pekné veci, keď nemusíme? Život je krátky na to, aby sme sa oberali o vyvrcholenia, keď nemusíme. Užívajte, súložte a striekajte čo to dá! Len smelo pustite kohútik naplno a vychutnajte si to.

PS: A nezabudnite sa zaujímať o to, či má „dosť“ aj vaša partnerka.

Dosúloženia priatelia :-).

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Marko
Dievčatá, sex a vzťahy vs. šport chľast a zábava. O tomto píše náš redakčný playboy Marko. Na otázku či mu nejaké dievča povedalo nie, odpovedal, že veľa dievčat povie najskôr nie :)