V americkom Detroite sa začala svetoznáma automobilová show, na ktorej sa každoročne predstavujú novinky popredných výrobcov áut. Celkovo možno očakávať až 50 noviniek zo sveta automobilov. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších očakávaných premiér z detroitského autosalónu. 

Audi Q7

q7Prvou novinkou detroitského autosalónu je luxusné SUV zo stajne nemeckej automobilky Audi. Akosi sme si už zvykli, že každým faceliftom sa stáva Q7 hranatejšou, no nemožno povedať, že by jej to nepridávalo na kráse. Prvýkrát sa Audi Q7 predstaví aj ako plug-in hybrid schopný prejsť viac ako 50 kilometrov na čisto elektrický pohon.

Cadillac CTS-V

cadillacLuxusný sedan od amerického výrobcu Cadillac pôsobí, akoby mal byť súčasťou najnovšieho filmu o robotoch. O pohon limuzíny sa bude starať určite úsporný motor s objemom 6,2 litra, ôsmymi valcami a výkonom cez 500 koní.

Volkwagen CUV Concept

cross blueĎalšou novinkou z kategórie luxusných nemeckých SUV je koncept Volkswagenu s názvom CUV. Možno predpokladať, že novinka nahradí súčasný model Touareg, ktorý je na trhu už pomerne dlho. Novinka vychádza z predošlého konceptu Crossover Concept a mala by priblížiť reálnejšiu podobu budúceho SUV.

Lexus RC F

rc fPre Lexus auto s nezvyčajnou karosériou – kupé. RC je úplnou novinkou luxusnej odnože Toyoty. Nie je prekvapením, že auto bude predstavené práve v Detroite, americký trh je pre Lexus jedným z najpodstatnejších. Na trh by sa mala dostať aj ostrejšia verzia RC F Sport.

Toyota Tacoma

tacomaPri veľkých autách ešte ostaneme. Tentokrát však nie v kategórií SUV pre vaše manželky, ale pri poctivom pick-upe. Toyota Tacoma je novinkou určenou pre modelový rok 2016. Amerického farmára určite poteší rozmerná korba, ale či sa auto dostane aj na trh Európy, zatiaľ známe nie je.

Mini Cooper JCW

miniDoslova čerešničkou na torte očakávaných noviniek je malé, ale poriadne ostré Mini Cooper John Cooper Works. Drobná raketa na kolesách ukrýva pod kapotou 231 koní a musíme uznať, že napriek svojej veľkosti má Mini JCW poriadne gule.