Zach Zeiler je mladý 22-ročný muž, ktorý je živým príkladom toho, že človek môže dokázať aj, na prvý pohľad, nemožné.

Zach v pätnástich ochorel na rakovinu, diagnostikovali mu Hodgkinov lymfóm a zvádzal neúprosný boj o život. Podstúpil chemoterapiu a po jej skončení vážil pri výške 183 centimetrov iba 48 kíl. Napriek tomu sa nevzdával a veril, že zákernú chorobu definitívne porazí.

Ako každý chalan v jeho veku, aj on chcel nabrať silu a svaly. Najskôr cvičil v provizórnej posilňovni v pivnici, neskôr si to namieril do fitcentra. Cvičenie ho fascinovalo, začal sa viac zaujímať o techniku tréningu a kulturistickú stravu, vďaka čomu neuveriteľne napredoval. V súčasnosti je profesionálnym trénerom a svoj život zasvätil činkám a rozvoju tela. Víťazstvo nad rakovinou mu pripomína už len jazva na hrudníku, ktorá mu ostala po zavedení katétra.

Zach Zeiler

Na svoj facebookový profil napísal: „Telocvičňa navždy ostane miestom, kde som objavil sám seba. Tam som zistil, čoho som schopný aj napriek ťažkostiam, ktorým som musel čeliť. Niekedy sa pýtam sám seba, prečo som musel byť práve ja konfrontovaný v mladom veku s takou strašnou chorobou. Bola to skúsenosť blížiacej sa smrti, ale vďaka nej som našiel zmysel života. Zistil som, čo je pre mňa naozaj dôležité .“ Zach je presvedčený, že všetky ťažkosti, ktorým čelíme, sú príležitosťou rozvíjať sa a rásť.

Zdroj: YouTube.com | Foto: Facebook.com