Film Zachráňte vojaka Ryana v hlavnej úlohe s Tomom Hanksom je povinnosťou pre každého chlapa a keď ste ho ešte nevideli, tak to rýchlo napravte. Dnes sa však pozrieme na trochu podceňované dielo z krutého vojenského prostredia, ktoré je navyše natočené podľa skutočnej udalosti! 

Príbeh hrdinu menom Desmond Doss je inšpirujúci aj v dnešnej dobe. Tento chlapík sa po japonskom útoku na Pearl Harbor rozhodol v roku 1942 narukovať do americkej armády, no mal zvláštnu požiadavku. Odmietol sa dotknúť akejkoľvek zbrane, pretože chcel podľa svojich slov životy zachraňovať a nie brať. Po šikane od svojich spolubojovníkov na výcviku a prísnom vojenskom súde, kedy mu hrozilo aj väzenie, však predsa len dostal výnimku a mohol sa vydať na front.

Desmond Doss v skutočnosti.

Počas bojov proti Japoncom zachránil desiatky ranených vojakov a to bez použitia zbrane. Desmond Doss mal totiž vieru v to, že ho Boh ochráni a pomôže mu plniť jeho poslanie zdravotníka. Tento šokujúci príbeh zvečnil na filmové plátna pod svojou režisérskou taktovkou Mel Gibson v roku 2016 vo filme s názvom Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu.

Jeho film je považovaný za jednu z najkrutejších vojenských snímok vôbec, keďže Gibson tu boje Američanov proti Japoncom v jednej z najkrvavejších bitiek druhej svetovej vojny (bitka o Okinawu) zobrazil naozaj až príliš realisticky, a to všetko z pohľadu neozbrojeného zdravotníka Desmonda Dossa. Takže ak máte chuť na poriadnu vojenskú drámu bez servítky, tak je Hacksaw Ridge ten najlepší výber!

Hacksaw Ridge trailer

Zdroj: Csfd.cz | Foto|Video: Twitter, YouTube