V posledných rokoch sa aj u nás rozšírili služby ako Netflix či HBO GO, vďaka ktorým ľudia spoznali obrovské množstvo nových filmov a seriálov. Obzvlášť veľký úspech zaznamenal najmä seriál Narcos od Netflixu, ktorý opisoval život kolumbijského drogového kráľa Pabla Escobara. My vám však dnes prinášame dva ďalšie seriály z prostredia nelegálneho obchodu, ktoré by určite nemali ujsť vašej pozornosti! 

Peaky Blinders (2013-2019)

Seriál, ktorý môžete nájsť aj pod českým názvom Gangy z Birminghamu, vás zavedie do dvadsiatych rokov minulého storočia. Povojnové obdobie v chudobných štvrtiach Birminghamu sa vyznačovalo tým, že tam neplatili žiadne zákony a do ulíc sa dostalo plno zbraní prepašovaných zo zákopov. Domov sa totiž vracajú zničení vojaci, o zmeny sa snažia noví revolucionári a tí najchudobnejší vytvárajú zločinecké bandy, aby dokázali prežiť.

Rodina Shelbyovcov na čele s Thomasom Shelbym tu zakladá obávaný gang s názvom Peaky Blinders, odkazujúc na žiletky, ktoré členovia gangu hrdo nosia na svojich čiapkach. Peaky Blinders a ich široká rodina zarábajú peniaze na nelegálnych stávkach, výpalníctve či lúpežiach, a stoja na vrchole celého chaosu v Birminghame. Drsný seriál sa stretol so skvelými ohlasmi a z plánovaných siedmich sérii boli vydané zatiaľ štyri (každá má 6 častí), no piata je už na ceste.

Peaky Blinders trailer

Gomorra (2014-2019)

Talianska mafia je známa po celom svete a nevymizla ani v dnešnej dobe. Seriál Gomorra vykresľuje prostredie zločineckej organizácie Camorra, ktorá pôsobí v tých najnebezpečnejších uličkách Neapola. Potom, čo je krstný otec mafie Pietro Savastano poslaný za mreže, sa tu začína boj o nadvládu, keďže jeho pravá ruka Ciro Di Marzio zacíti svoju šancu.

Na čelo mafie sa však dočasne dostane Pietrova manželka Imma, pokiaľ sa z Hondurasu nevráti ich spoločný syn a právoplatný dedič Genny. Nepriatelia vidia vo vnútorných rozporoch Camorry šancu na ovládnutie Neapola a definitívne zničenie tejto mafiánskej rodiny. A medzitým sa snažia bežní ľudia úplne nepodľahnúť krutému svetu, ktorý ich zovšadiaľ obklopuje. Seriál Gomorra dostal tento rok už svoju štvrtú sériu a počas celého vysielania si udržiava obrovskú kvalitu.

Gomorra trailer

Foto|Video: Twitter, YouTube