Slovenský obranca Milan Škriniar je už dlhšie spájaný s odchodom z talianskeho celku Inter Miláno. Pred pár hodinami sa na populárnej stránke Football Transfers objavila informácia, koľko naozaj stojí náš reprezentant. Milan Škriniar prišiel do Interu Miláno len nedávno a síce v lete 2017, kedy za neho taliansky veľkoklub zaplatil Sampdorii 23 miliónov eur. Skvelými výkonmi v tejto sezóne neskutočne zdvihol svoju cenu, veď napríklad web Transfermarkt ho ohodnotil na 30 miliónov eur. Vedenie Interu si však podľa informácií Footbal Transfer či Tutto Sport za rodáka zo Žiaru nad Hronom predstavuje úplne iné peniaze.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Doteraz sa všeobecne považovalo, že suma za 23-ročného stredného obrancu by sa mohla pohybovať na úrovni 50 – 60 miliónov eur. Podľa spomínaných zdrojov ale Inter odmietol v januári 2018 ponuku od Manchestru City vo výške 65 miliónov eur. Cena Milana Škriniara je v súčasnosti vraj rovných 70 miliónov britských libier, čo je takmer 80 miliónov eur.

Odchovanec žilinského futbalu by takýmto drahým prestupom len navýšil svoj náskok na pozícii najdrahšieho slovenského futbalistu histórie, ale mohol by sa tiež stať najdrahším obrancom futbalovej histórie vôbec. Tým je od januára 2018 Virgil van Dijk, ktorý prestupoval do Liverpoolu za sumu 78,8 milióna eur.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so ŠportovýMagazín.sk, lajknite si ho na Facebooku

Zdroj: Twitter, Transfermarkt.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Tommy
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D