Hnusí sa vám priemernosť? Máte ambíciu stať sa neprehliadnuteľným a neprekonateľným? Osadenstvo fitka vám pripomína sivú upotenú masu bez štipky kreativity? Kdesi v podvedomí tušíte svoju výnimočnosť, ktorá sa nejakým zázrakom doteraz nepredrala na povrch? Náš manuál, ktorý sme zostavili na základe dlhoročných pozorovaní priamo v teréne, vás k vytúženému titulu zaručene dovedie.

 

Nezdravte!

Uvedomte si, že keď vojdete do fitka, máte v prvom rade upozorniť na svoju osobu, nie podlizovať sa zdvorilostnými pozdravmi. Túto otravnú vstupnú formalitu prenechajte ostatným.

Svoju výnimočnosť manifestujte prirodzeným telesným pachom

Sprchu a kozmetiku všetkého druhu ignorujte. Niet nad prirodzené pachy mužského tela, ktoré sú jednou z vašich najsilnejších zbraní.  Efekt sa dostaví pomerne rýchlo. Krátko po vašom príchode do fitka sa nielen vo vašej tesnej blízkosti, ale ani vo vzdialenosti niekoľkých metrov, nevyskytuje buď vôbec nikto, alebo len jedinci s poruchou čuchu.

Zanechávajte biologické stopy

Berte si príklad od samcov v prírode, ktorí si svoje teritórium značkujú močom. Až do takých krajností zachádzať nemusíte, stačí, keď zabudnete na uterák a označkujete svojim potom všetky lavičky.

Retro macho nerd kissing his biceps isolated on gray background

Na svoje kvality upozornite aj autentickými zvukmi

Ideálnymi cvikmi na tento druh prezentácie sú tlaky na lavičke, drepy a mŕtve ťahy. Vaše zvukové prejavy okamžite pritiahnu pozornosť aj tých najväčších ignorantov. Pridávame dva horúce tipy – jeleň v ruji a pôrodná sála v plnej prevádzke.

Nikdy sa nepýtajte, či je prístroj voľný!

Pokiaľ prídete k nejakému prístroju a nikto na ňom práve necvičí, je váš. Pokojne si nastavte svoje váhy, vymeňte kotúče a cvičte. Keď k vám pribehne nejaký zúfalec s tým, že tam má ešte tri série, zotrite ho argumentom, že si mal svoje náradie lepšie strážiť. Že sa šiel len napiť? Jeho chyba.

Kreativita sa cení

Ani skúsení borci niekedy netušia, na koľko spôsobov sa dá využiť jedno náradie. Obrovský potenciál v sebe ukrýva napríklad prístroj na precvičovanie spodnej časti chrbta. Buďte práve vy tým priekopníkom, ktorý si na ňom, ako prvý v histórii, zacvičí brušáky.

Nedajte sa zahanbiť, naložte si viac

Za každých okolností vyžarujte silu, a to aj v prípade, že doposiaľ ste činky videli len z rýchlika. Keď tá, na prvý pohľad útla brunetka, vytlačí nad seba 70 kíl, vy si naložte minimálne o desať viac. Minimálne! Keď vám činka hneď pri prvom opakovaní pritlačí hrudník, nevadí. Možno vás spod nej vyslobodí práve tá útla brunetka.

Pózujte po každej sérii

Presne za týmto účelom sú fitká obložené zrkadlami. Pre skutočného borca neexistuje krajší pohľad ako ten na svoje napumpované svaly. Trvajte na tom, aby boli zrkadlá vždy dôkladne vyleštené, v opačnom prípade sa sťažujte. Nikto vám predsa nebude kaziť dokonalý umelecký a estetický zážitok z vlastného tela.

svaly

Kotúče po sebe neodkladajte!

Na to sú tam iní. Buď ľudia, ktorí prídu cvičiť po vás, alebo tá šťúpla dievčinka, ktorá je vo fitku zamestnaná. Žiaden strach, zvládne to, navyše nosenie dvadsaťkilových kotúčov prospeje aj jej kondičke.

Živo reagujte na motivačné videá

Pokiaľ je vo fitku televízor, s veľkou pravdepodobnosťou si vychutnáte rôzne motivačné videá, kde sa to len tak hemží krásnymi vyšportovanými ženami. Poriadne nahlas dajte všetkým najavo, že ako pravý alfa samec viete ženskú krásu oceniť. Odporúčané frázy: Tú by som… Tá ich ale má… Dal by som si povedať… Najodvážnejší borci ich môžu smelo zaradiť aj do konverzácie s reálnymi návštevníčkami fitka. Držíme bicepsy, tricepsy aj kvadricepsy. :-)

Foto: Facebook