Slovensko by sa mohlo stať jednou z prvých krajín sveta, v ktorej sa vybuduje sieť prepravy ľudí nadzvukovou rýchlosťou – Hyperloop. Spojená by mala byť Bratislava a Viedeň!Hyperloop je revolučný spôsob cestovania, v rámci ktorého sa môžu ľudia pohybovať v špeciálnych trubiciach nadzvukovou rýchlosťou. Podľa najnovších informácii Hyperloop Transportation Technologies by sa Slovensko mohlo stať jednou z prvých krajín sveta, kde by sa Hyperloop stal skutočnosťou.

Hyperloop na SlovenskuAutorom tohto revolučného spôsobu cestovania je majiteľ spoločnosti Tesla Elon Musk. Výrobe a montáži Hyperloopu sa momentálne venujú len dve spoločnosti na svete a zástupcovia jednej z nich už údajne rokovali so Slovenskom ohľadom spojenia nášho hlavného mesta a rakúskej Viedne. Zástupcovia Hyperloop Transportation Technologies boli v našej krajine tri dni od 7. marca 2016.

Hyperloop na Slovensku
Autor projektu Hyperloop a zakladateľ spoločnosti Tesla, Elon Musk.

Cestovanie v Hyperloope zabezpečujú špeciálne nízkotlakové trubice, ktoré by o niekoľko rokov mali dokázať prepravovať ľudí v rýchlosti neuveriteľných 1200 km/h. Dokonca je vraj konštrukcia Hyperloopu lacnejšia ako najmodernejšie vysokorýchlostné železnice. Celý projekt Hyperloop vzniká a zdokonaľuje sa v Kalifornii, pričom prví pasažieri by ho mali vyskúšať už v roku 2018. Viac o Hyperloop v článku Cestovanie podobné tomu zo sci-fi filmov bude čoskoro skutočnosťou!.

Hyperloop video

Foto: Facebook.com, Tumblr.com, news.nationalgeographic.com