Len pred pár dňami zasiahla hokejových fanúšikov nečakaná správa. Legendárny český útočník Tomáš Plekanec bol Montrealom Canadiens umiestnený na waiver listinu a následne vyhlásil, že v NHL už pokračovať nebude. Teraz vyšiel najavo skutočný dôvod!

Nečakaný koniec Tomáša Plekanca v Montreale Canadiens

Tomáš Plekanec je hviezdny český útočník, ktorý sa preslávil svojim dlhoročným pôsobením v kanadskom klube Montreal Canadiens. Až na krátku minuloročnú anabázu v Toronte, bol Plekanec Montrealu verný počas celej svojej kariéry v zámorskej profilige.

Pred touto sezónou podpísal s “Habs” nový kontrakt, odohral jubilejný 1000. zápas v NHL, ale následne prišiel šok, že vedenie ho umiestnilo na tzv. waiver listinu, teda na listinu nechránených hráčov. Krátko na to 36-ročný center vyhlásil, že v NHL už ďalej hrať nebude.

Pravý dôvod, prečo Tomáš Plekanec skončil v NHL

Mnohých fanúšikov tento jeho krok prekvapil, nakoľko Plekanec by aj napriek vyššiemu veku určite ešte našiel v NHL uplatnenie. Sám hráč však vyhlásil, že sa vracia domov do Česka. Viacerí priaznivci označovali tento jeho odchod z NHL za predčasný, ale Tomáš mal na to skutočne vynikajúci dôvod.

Ako totiž mnohí viete, Plekanec tvoril niekoľko rokov pár so známou českou speváčkou Luciou Vondráčkovou. Nedávno sa ale rozhodli podať žiadosť o rozvod a Lucie sa z Kanady vrátila do Čiech. A práve deti boli podľa posledného Plekancovho vyjadrenia dôvodom, prečo sa rozhodol nepokračovať v NHL v inom klube ako Montreal, ale vrátiť sa domov.

„Ani miliony dolaru v NHL nestoji za to, aby tihle dva byli nestastni a bez obou rodicu. Slibil jsem jim, ze Montreal je v zamori muj posledni klub. Ted je cas na navrat domu. Dekuju Montrealu za vse a dekuji ceskym fanouskum za prizen. Letim na vysetreni k Pavlu Kolarovi a po nem budu resit nabidky v Cesku.“

Tomáš Plekanec: Ikona Montrealu Canadiens

Tomáš Plekanec bol do NHL draftovaný v roku 2001 z celkového 71. miesta. Za prvý tím Canadiens debutoval v sezóne 2003-2004 a Montrealu bol verný až do sezóny 2017/2018, kedy bol krátko pred koncom základnej časti vymenený do Toronta Maple Leafs.

Po sezóne sa ale stal voľným hráčom a podpísal kontrakt opäť s Montrealom. Celkovo v NHL nastúpil na 1001 zápasov, v ktorých nazbieral 608 bodov za 233 gólov a 375 asistencií. Podľa vlastných slov momentálne čaká na ponuky od českých klubov.

VIAC ŠPORTU nájdete na SportovyMagazin.sk – TU

Zdroj: Instagram/TomasPlekanecOfficial | Foto: Instagram/TomasPlekanecOfficial, Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Tomino
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D