Nie je veľa automobiliek, ktoré by mali tak veľa fanúšikov ako bavorská značka BMW. Tento koncern má hneď niekoľko modelov, ktoré bývajú označované za tzv. vlajkové lode, ale medzi SUV modelmi je to jednoznačne X6-ka. A pred pár hodinami BMW ukázalo tretiu generáciu tejto plus size krásky!

BMW X6 je veľmi luxusný a obľúbený SUV automobil, ktorý sa vyrába od roku 2008 pod označením E71/E72. Na trhu sú už dve generácie a v septembri 2019 BMW oficiálne predstaví tú tretiu. Teraz na internet prenikli prvé informácie a zábery, ktoré sa určite budú páčiť každému fanúšikovi tejto značky.

BMW X6 tretej genrácie bude mať vynovenú karosériu a oproti predchádzajúcemu modelu bude o 2,6 centimetrov dlhšia a o 1,5 centimetra širšia. Zatiaľ sú oznámené štyri druhy motorov – dva dieslové a dva benzínové. Štandardné verzie 3.Od a 4.0i budú doplnené aj o M50i a M50d, pričom najmä M50i bude splňať potreby aj toho najnáročnejšieho šoféra. Pôjde totiž o osemvalec s dvojitým turbom o objeme 4,4 litra a s výkonom cez 520 koní. Pozrite si prvé zábery!

BMW X6 tretia generácia

Zdroj: Caranddriver.com | Foto|Video: YouTube/BMW