Legendárny náčelník Winnetou, najslávnejší hrdina kníh od Karla Maya, bude opäť bojovať proti zlu a bezpráviu na plátnach kín už v roku 2016. Nemecká televízia RTL totiž začala v polovici augusta tohto roku natáčať remake slávnych filmov o neohrozenom náčelníkovi Apačov, ktoré boli natočené ešte v 60. rokoch minulého storočia. Diváci sa tak môžu tešiť až na trojdielnu sériu, ktorá nadviaže na kultovú knižnú trilógiu od Karla Maya.Natáčanie prebieha z veľkej časti v Chorvátsku a severozápadnom Nemecku a hlavne na miestach, kde sa točili pôvodné filmy. Réžie sa ujal Philipp Stölzl, ktorý režíroval aj film Liečiteľ.

xhelilaj
Nik Xhelilaj ako nový Winnetou

Nový predstaviteľ Winnetoua sa volá Nik Xhelilaj a pochádza z Albánska. Zatiaľ je známy hlavne divákom z Albánska a Turecka. Hral však aj s herečkou Anou Geislerovou vo filme Smútok pani Šnajderovej. Známy je aj vďaka filmu Albánec (2010). Sám spomenul, že filmy o Winnetouovi až do natáčania nepoznal a riadne sa s nimi zoznámil až počas točenia. Kvôli príprave na filmovú úlohu náčelníka Apačov strávil niekoľko mesiacov v posilňovni pod dohľadom trénera.

Pôvodný Winnetou, Pierre Brice, ktorý sa vďaka tejto filmovej úlohe stal legendou, zomrel v júni 2015 vo veku 86 rokov.xhelilajbrice

Postavu nemeckého zálesáka Old Shatterhanda a Winnetouovho pokrvného brata bude hrať Wotan Wilke Möhring, známy zo seriálu Miesto činu. Ďalšou hviezdou z tohto seriálu, ktorý sa objaví v novej trilógií, bude Fahri Yardim.

Sama Hawkensa stvárni Milan Peschel a Winnetouovu sestru Nšo-či si zahrá Iazua Lariosová.

Remake má podporu nemeckých a chorvátskeho filmového fondu. Okrem RTL si získal aj mnoho ďalších koproducentov. Partnerom pre zahraničie bude spoločnosť Beta Film.

Tvorcovia remaku sľubujú, že filmy pôjdu presne podľa knižnej predlohy a budú v modernom spracovaní s ešte krajšími scenériami a väčšími. Či nová filmová trilógia o náčelníkovi Apačov, ktorého príbehy dodnes čítajú alebo pozerajú v televízií milióny fanúšikov už celé desaťročia, bude minimálne dôstojným remakom filmov s Pierrom Bricom v hlavnej úlohe, sa ukáže už na budúci rok.

Zdroj: ta3.com, medialne.etrend.sk Foto: bild.de, filmingincroatia.hr,  web.de