Útočník Jevgenij Kuznecov háji na klubovej úrovni farby Washingtonu Capitals, na tej medzinárodnej reprezentuje Rusko a je súčasťou ruskej reprezentácie aj na MS 2019. Počas zápasu s Talianskom ukázal veľký nadhľad a charakter! 

Rusko sa s Talianskom stretlo ešte v základnej skupine a favoriti si pripísali vysokú výhru 10:0. Hviezdny ruský útočník Jevgenij Kuznecov po zápase priznal, že rozdiel medzi oboma reprezentáciami bol obrovský. A práve preto sa rozhodol jednému z talianskych útočníkov pomôcť, keď mu ukázal, ako môže vyhrať vhadzovania.

Kuznecov sa po vysokej výhre vyjadril, že v zápase proti Taliansku sa na vhadzovaní viackrát stretol s rovnakým hráčom, ktorý nevedel vyhrať buly. „Povedal som mu: Prekríž mi takto svojou hokejkou tú moju. Počúvol ma a urobil to. Podarilo sa mu potom vyhrať zopár vhadzovaní. Videl som ho potom počas zápasu šťastne sa usmievať.“ Kuznecov následne dodal, že rovnako učili starší hráči kedysi jeho, tak nevidí žiadny dôvod, prečo by aj on nemohol takto pomôcť niekomu menej skúsenému. Klobúčik dole!

Zdroj: Reddit.com | Foto: YouTube, Nhl.com