Už je jasné, že zápas proti Dánsku bude posledný, ktorý naši hokejisti odohrajú na domácom svetovom šampionáte. V uplynulých hodinách sa na internete začala šíriť výzva všetkým fanúšikom, ktorí budú počas neho prítomní v košickej Steel Aréne. A zdá sa, že Slovákov čakajú opäť poriadne emotívne chvíle!  

Slovensko sa od roku 2013 nedostalo do štvrťfinále MS v hokeji a inak tomu nebude ani tento rok. Naši chlapci však potešili milióny fanúšikov svojim herným prejavom a prísľubom svetlej budúcnosti. Tak ako na posledných domácich MS v roku 2011, tak aj na týchto sa budeme lúčiť v zápase proti Dánsku. A práve ten bude mať pre fanúšikov aj poriadne smutnú príchuť.

Práve zápas proti Dánom v roku 2011, ktorý sme v Bratislave vyhrali 4:1, bol posledným súťažným duelom v živote slávneho hokejistu Pavla Demitru. Ten po ňom ukončil svoju reprezentačnú kariéru, no v tej klubovej ešte plánoval nejaký čas pokračovať. Osud mu to však nedoprial a 36-ročný Demitra tragicky zahynul 7. septembra 2011 pri páde lietadla s tímom KHL Lokomotiv Jaroslavľ. Pri tejto tragédii zomrelo okrem obľúbeného Demitru aj ďalších 44 osôb vrátane celého klubu.

Pavol Demitra rozlúčka

Práve Demitru si plánujú fanúšikovia v Steel Aréne pripomenúť hromadným skandovaním jeho mena v symbolickej 38. minúte zápasu proti Dánsku. Táto výzva sa šíri po sociálnych sieťach rýchlosťou blesku a tak sa dá predpokladať, že to zajtra bude v Steel Aréne opäť poriadne emóciami nabitý zápas. Veď po jeho konci sa s hokejovou kariérou lúči tentokrát aj ďalšia legenda nášho hokeja Ladislav Nagy. O krásne momenty aj pri poslednom zápase Slovenska na MS v hokeji teda určite nebude núdza!

Foto|Video: Instagram, YouTube