Prvého januára sa na baseballovom štadióne pod holým nebom konal výnimočný zápas medzi Washington Capitals a Chicago Blackhawks. Pozrite sa s nami na priebeh prvej významnej hokejovej udalosti tohto roka.

Hokejových zápasov pod holým nebom nezažijeme vo svete športu veľa, ak nepočítame detské zápasy na jazere. Novoročný Winter Classic 2015 zámorskej NHL sa konal rovnako na improvizovanej ľadovej ploche v strede bejzbalového štadióna Nationals Park.

WinClass2

Napriek zvláštnym podmienkam zápasu pri ostrom slnku si mohlo takmer 45 000 divákov vychutnať prvotriedne hokejové výkony hviezd. Slnko bolo tak intenzívne, že hráč Washingtonu Karl Alzner absolvoval zápas v slnečných okuliaroch. To sa v hokeji naozaj nevidí každý deň.

WinClass5

Úvodný gól mohli po opatrnom začiatku zápasu diváci vidieť až v ôsmej minúte, kedy Fehr uštedril úspešnú strelu do brány Blackhawks. Kvôli sťaženým slnečným podmienkam si v polovici prvej tretiny tímy férovo vymenili strany a ďalší gól do brány Chicaga poslal Ovečkin. Prvú tretinu uzavrel Sharp a skončila stavom 2:1 v prospech Washingtonu. V druhej tretine skóroval iba Saad, čím doprial Chicagu druhý gól a skóre sa vyrovnalo. Asistenciu pri tomto góle si pripísal aj náš Marián Hossa. Tretia tretina prebiehala bez gólu takmer do konca, no 13 sekúnd pred úplným záverom stretnutia skóroval Troy Brouwer a rozhodol o definitívnom víťazstve domácich za stavu 3:2.

WinClass4

Hokejový zápas hviezd Winter Classic 2015 bol však poznačený aj smutnou udalosťou. Hráči si pripomenuli nedávno zosnulého asistent manažéra Chicaga menom Clint Reif. Pekným gestom je, že si na prejav úcty jeho iniciálky umiestnili na prilby hráči oboch tímov.