“Slečna,…. pôjdete na džús..?” Opitý výraz sa vystriedal akosi prirýchlo s pádom. A keď sa jeho telo doslovne zosunulo na zem – zaznelo iba: “Jožo, ty už dnes asi nikam nepôjdeš…,” to skonštatovali Jožovi verní spoločníci. Veru, Jožo presne po tejto vete, kedy jeho pohľad preskenoval  najskôr moje nohy, prsia a až potom následne tvár (lebo áno – ja mám aj tvár:-)…) a potom celý postup zopakoval ešte raz… – neudržal svoju rovnováhu. Musím uznať, že ma to v tej chvíli v mojej divokej uponáhľanosti dooosť rozosmialo:-)! Mala som totiž v hlave iba zoznam naprogramovaných povinností dňa.V poslednej dobe sa mi stáva, že ma v priemere jedenkrát za deň osloví nejaký muž. A žeby zaúčinkovalo leto? Neviem presne odpoveď na túto otázku. Muži mi hovoria, že za všetko môžu vraj moje odhalené dllllhé nohy. Pozvania sú rôzne. A tak som sa začala  zaoberať tým, aké techniky používajú muži na pozvanie “svojej zázračnice”, ktorú stretnú na ulici. Ako pozvať  ženu na akési prvé rande? Prípadne – ako ju vôbec osloviť? Pretože túto otázku – si v podstate kladú aj ženy, aj muži… A síce – z dvoch rôznych a odlišných pohľadov. Ženy rozmýšľajú často, ako by to vôbec chceli – ako by malo vyzerať ideálne “oslovenie na ulici”. Nie som si istá, či vôbec ženy vedia na túto otázku odpovedať. A muži sú vlastne dosť zmätení… Preto sa o nejaké oslovenie často ani nepokúsia (a to je chyba váženíííííííííí!!!)

Čo s vami? Kladiete si túto otázku aj vy? Že vidíte peknú zaujímavú ženu a chceli by ste ju pozvať na rande? Ťuk, ťuk, ťuk,… Pozor! Tu sa určite zobudí vaša myseľ!  A tá začína vytvárať pomaličky svoju hru. Vy sa totiž skôr, ako sa tej onej “zázračnici” niečo vôbec spýtate, začnete pýtať sám seba: “Je vydatá? Je zadaná,..? Je. Rozvedená? Má deti,..?” Nie, myslím, že tá posledná otázka asi nenapadne žiadnemu mužovi. Možno desiatim percentám??? “Čo sa jej opýtam, koľko je hodín,…? Nie, trapas! To je trapné…” Takéto otázky sa určite zrodia v hlave nejednému mužovi. A tak… Možno sa vám nakoniec stane, že kým “sa spamätáte”,  tá vaša “pekná zázračnica” vám ujde. Vystúpi z autobusu skôr, ako sa nazdáte alebo vám jednoducho “ujde z dohľadu.” Ajaaaaaaj! Posrali ste to!!!! Zobuďte sa! Wake up!

Shy woman and man. Guy sitting near attractive young woman on sofa and making hand gesture walking with finger to girl

Takže ako na to? Rozhodne si nie som celkom istá:-) Tak ako sa vyskytujú rôzni muži, tak aj ženy sú rôznorodé. Čo každá – to skvost! Hehe… aj v tom dobrom, aj v zlom zmysle:-) Ba aj v tom úplne najlepšom, či najhoršom.. Nedávno ma zastavil chlapík, ktorý to mal zrejme starostlivo premyslené… Išiel na to úplne s istotou! Nie, on nevyzeral vôbec ako “časopisový muž” či “muž z reklamy”. Nebol to vôbec typ Richarda Gereho. Bol to na pohľad priemerný muž, ale!! S nepochybne veeeeľkooou odvahou.

Najskôr sa spýtal, kde je jazero. Celkom bežná otázka, že? Myslela som, že naozaj nevie, kde sa jazero nachádza. Hehe, on však postupne pridával vety ako: “A nešli by ste tam so mnou, noo, ukázať mi ho?” Iba tak.. celkom nenápadne. Potom postupne pridával slovné spojenia typu: “A kedy by ste išli..? O ktorej?” Dokonca bol taký priamy, že sa spýtal, akého muža hľadám. A nakoniec mi ako “bonus” ponúkol dovolenku. Vraj: “Boli ste niekedy v Egypte?” Keď ma ani toto veľmi neohúrilo, pokračoval: “A čo tak Sardínia?” Nooo… možno nejaké zlatokopky by sa na to chytili. Určite áno! Rozprával o tom, ako ma veľa peňazí – ale je sám. Že má veľký dom, ale chýba mu žena. Oceňujem otvorenosť – aj keď je niekedy bolestivá… A niekedy zase vyznieva dosť čudne. Niektorí muži totiž s obľubou využívajú peniaze a moc na prilákanie svojej “koristi”. Attention! Nebezpečie! Ak si chcete nájsť k sebe nejaké “inteligentné stvorenie” – toto fungovať zrejme nebude! Iba tým odradíte “svoju korisť”. A poviem vám – pekne sa zhovadíte! Ona vám nepochybne takto odcvála do iného revíru príliš rýchlo!

konverzácia

Ešte raz. Nová klapka! Ako na to? Čím viac rozmýšľam, tým si nie som celkom istá, ako by to celé vlastne malo byť. Že by to naozaj zafungovalo!
Kladiem si všelijaké otázky… Aké rôzne techniky používajú muži na to, aby s nimi žena vôbec išla na rande? A čo by ženy vlastne chceli? Aký by to celé malo mať scenár? Napriek tomu, že mám veľa skúseností – nie som si celkom istá. Pretože každej žene vyhovuje čosi iné. Myslím, že záleží vždy na samotnom spôsobe pozvania. Niekto je schopný iba pokrikov: “Hej, ty… ideš so mnou na kávu?” To asi moc ženu neohúri. Možno nejakú, ktorá je na tejto podobnej “frekvencii”, áno. Čo rozumieme pod pojmom “podobná frekvencia”? Podobnej frekvencii rozumieme, že bude mať podobnú “rádiovlnu” ako vy. V tom je čistá fyzika. Nie je to žiadna ezoterika. Jednoducho, keď viete, že na určitej frekvencii chytíte stanicu takú a onakú, nebudete ju hľadať na inej frekvencii. Ale viete čo? Poďme ďalej…

Oveľa lepšia je niekedy hra. Povedzme, že ste v reštaurácii či kaviarni a nejaká žena sa vám páči. Je tam sama? Alebo sa s niekým rozpráva? Pozeráte sa na ňu a ona vám to opätuje? Yes! Je to začiatok vašej výhry! Hra sa začala. Niekedy je tento očný kontakt pre ženu vzrušujúcejší ako samotný tanec či rozhovor, či to, čo bude celé nasledovať potom. Pretože celá táto hra “bez nejakej konverzácie” obsahuje akési tajomstvo. Môžete jej potom poslať drink. Je to začiatok tajničky. Zaujímavé je ale, že niektorí ľudia na očný kontakt vôbec nereagujú. Poznáte to, stáva sa to v autobuse. Či v električke. Veľa ľudí dnes nosí sluchátka a nedá sa vôbec povedať, či viac mužov alebo žien…

baba so slúchadlamiZ mojich skúseností iba môžem povedať, že cudzinci viac reagujú na očný kontakt ako našinci. Neviem, prečo je tomu tak. Sme konzervatívni? Neviem na túto otázku odpovedať. Vyskúšala som to niekoľkokrát a vždy to zafungovalo! Stačil dlhší pohľad a hneď dotyčný vytiahol na mňa známu frázu: “Do you speak English?” Iste, Slovák sa toto nemôže spýtať. Alebo áno? Jedine, že by sa tváril, že nepochádza zo Slovenska. Ale to by potom bola celkom iná hra! :-)  Každopádne – vždy ide iba o to nájsť tú odvahu urobiť prvý krok. A verte či nie – ženy majú rady iniciatívnych mužov! To, čo mnohé ženy odrádza, je dvojzmyselný humor, ktorý časom prejde do oplzlosti… Ale opäť je to otázka vkusu. Rozhodne by som to ani tu nehádzala do nejakého šuflíka s nálepkami. Koľko ľudí, toľko chutí…

Čo tak kvety? Staromódne? Nedávno som dostala ružu. Avšak.. Za celkom divných okolností. Dooosť absurdných. Na priechode pre chodcov, keď som čakala na to, ako zasvieti to tajomné zelené svetielko. Autá mali červenú, chodci ešte nie zelenú. No a presne vtedy vystúpil z auta chlapík, ktorý mi dal ružu. Len tak!  Bez nejakých zbytočných rečí. Dal mi ružu a utekal naspäť do auta.  Jeho “kolegovia” v aute sa nepochybne na tom dobre zabávali! Žeby nejaká stávka? Autá trúbili, lebo už dááávno mali zelenú a ľudia naokolo sa zmätene pozerali na mňa, či tohto chlapíka s ružou poznám a boli trošku vyvedení z rovnováhy, čo je to za prapodivná scéna. No a ja? Aj som sa hanbila, aj nechápala, neskôr som sa však určite dobre pobavila na tejto “groteske”, ktorá sa podobala priam na akúsi filmovú scénu.

ružaTak čo? Ste múdrejší z mojich rád? Ja ani nie:-) Lebo.. Priznajme si to! Recept “ako pozvať onú zázračnicu z ulice na rande”  vlastne neexistuje. Je to vždy hra! A je to vždy IBA TÁ VAŠA SKÚSENOSŤ. Veľa mužov však na toto nemá odvahu. Osloviť ženu len tak v električke či na ulici. To nie je žiadna hračka!

Čo sa deje v hlave muža, ktorý sa chystá osloviť svoju “zázračnicu”? Máte strach? Z čoho? Z odmietnutia? Výsmechu? Alebo sa bojíte prehry? Jedno, dve odmietnutia a tretíkrát rande. Na jednom sa ale zhodneme určite. Rozhodne by ste to mali vyskúšať! Čím viac kreativity a odvahy, tým viac skúsenosti, čím viac skúseností – tým viac nápadov.
Príležitosť totiž nečaká!!! Prajem vám veľa šťastia, vtipu a odvahy……….. a humoru…  k uloveniu tej vašej “zázračnice” z ulice :-)

Katka…