Možno žijem v nejakej skreslenej realite, ale na priateľstvo muža a ženy bez akýchkoľvek podtónov neverím. Mám známych, kolegov, bratov svojich kamarátok. Áno, na pivo s nimi sem-tam idem. Nie, neprepijem s nimi celú noc  a nebudem pred nimi vyplakávať, že som musela začať behať, lebo mi chýba se*. Jediný muž, s ktorým mám potrebu tieto životne dôležité témy preberať je môj homosexuálny kamarát.Pojem „friendzone“ popisuje stav nešťastníka, ktorý sa so slečnou skamarátil, aj by ju poľúbil, ale ona ho za milé gestá len priateľsky potľapká po hlave ako psíka, ktorý tentoraz ten výkal na chodníku obišiel namiesto toho, aby ho zožral. Jedinec, ktorý sa smutne pozerá, ako slečna prežíva deštruktívne vzťahy s ešte deštruktívnejšími jedincami, a ktorej ani nenapadne, že práve onen obyčajný kamarát je „ten pravý“.

Mám vo svojom okolí niekoľko naivných ženských duší, ktoré na takéto priateľstvá stále veria. Strávila som s nimi veľa večerov, ktoré vyzerali nasledovne: JEJ POHĽAD: „Bavím sa s kamarátom. Smejeme sa, pijeme pivo. Jéj, aký dobrý kamarát! Jéj, ako ma počúva! To je fajn, to je naozaj dobrý kamarát!“ JEHO POHĽAD: „Skončí u mňa doma, neskončí?“

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Jana Ka
Ak chcete ženám, ale aj mužom vidieť do hlavy, čítajte články od tejto našej sympatickej mladej a náruživej červenovlásky. Jej silnou parketou však nie sú len vzťahy a s nimi súvisiace trampoty, ale aj životný štýl ako móda či zdravie, v ktorých zaručene poradí, ako "to" nespackať.