Je bežné, že pri pohľade na krásnu ženu vám napadne, čo všetko vzrušujúce by sa s ňou dalo zažiť. Medzi nami sú však aj takí, ktorí na ženách obdivujú predovšetkým ich vzdelanosť, šikovnosť a inteligenciu a na ich bohaté poprsie či dlhé nohy im ani očko nepadne. Hovoríme o sapiosexuáloch, ktorí v konečnom dôsledku uprednostňujú IQ pred vonkajším vzhľadom.Sapiosexualitu by sme mohli definovať ako istý druh sexuálnej identity. Už v roku 1998 blogger Darren Stalder prvýkrát vyslovil pojem „sapiosexuál“, avšak ľudia sa o nej dozvedeli viac aj vďaka spisovateľke erotických románov Kayar Silkenvoice. Význam slova sapioexuál má základ v latinskom „sapio“ – múdry alebo inteligentný a „sexualis“ – sexuálny.

Stále presne nevieme, čo pre sapiosexuálov znamená spomínaná inteligencia, ktorá ich tak veľmi vzrušuje. Jedným môže imponovať šikovnosť, iným pracovitosť či presnosť, čoho dôsledkom je fakt, že medzi jednotlivými sapiosexuálmi si môžeme všimnúť značné rozdiely. Nikde však nie je napísané, že aj oni disponujú vysokým IQ. Sapiosexuál môže byť pokojne človek, ktorý ani nezmaturoval.

1

A ako vyzerá taká predohra dvoch sapiosexuálov? Môžeme si ju predstaviť napríklad ako televízny kvíz či politickú debatu. Ale práve to je to, čo ich vzrušuje viac ako dotyky alebo bozkávanie. Oni totiž potrebujú dotyčnú osobu najprv bližšie spoznať a až potom im môže pripadať sexy.

Nenechajte sa pomýliť a neporovnávajte týchto ľudí s homosexuálmi či bisexuálmi, nakoľko tieto orientácie sa týkajú výlučne pohlavia, a to bez ohľadu na inteligenciu človeka.

Foto: wall-pix.net

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Janka K
Človek, ktorý rád na sebe pracuje a je spokojný vtedy, keď sú spokojní jeho najbližší :)