Sci-fi alebo skutočná hudba budúcnosti? Všetko nasvedčuje tomu, že táto utopistická myšlienka naberie reálne kontúry oveľa skôr, ako by sme si mysleli. Už v roku 2020.

Spoločnosť Uber predstavila predbežný návrh nového lietajúceho auta. Tento dopravný prostriedok by mal výrazne zrýchliť prepravu v preplnených mestách. O čo by teda malo ísť? O auto, ktoré bude v prípade potreby schopné „premeniť“ sa na helikoptéru, respektíve dokázať sa vzniesť kolmo nahor tak ako helikoptéra. Zároveň by však malo byť relatívne malé, aby mohlo bez problémov jazdiť po ceste.

Spoločnosť priznáva, že nemá všetko do detailov premyslené a zatiaľ ani nevie, aké náklady na premenu tejto myšlienky na realitu bude treba vynaložiť. No predpokladá sa, že v upchatých veľkomestách by malo ísť o prevratný druh dopravy. Podľa odhadov by sa mala v takom San Franciscu zrýchliť preprava z jedného konca mesta na druhý z devätdesiatich na pätnásť minút.

Pre potreby týchto lietajúcich áut budú využiteľné i malé letiská, pristávať by sa nimi totiž mohlo napríklad na strechách domov. No a kto ich bude riadiť? Najprv piloti, ktorí budú akýmisi vzdušnými taxikármi, a neskôr vyškolený personál.

Všetko o autách nájdete na Carmagazin.sk >>> TU

Zdroj: rt.com | Foto: freeobserver.com, popsci.com