Každý má kamaráta, ktorý vždy a všade mešká, nikdy nepríde načas. Máte právo sa naňho hnevať? Myslíte si, že vám to robí naschvál? Poviete si, že sa s ním už nikdy nestretnete? Nerobte to! Váš kamarát je niečím výnimočný. A ak meškáte aj vy, do skupiny výnimočných patríte, samozrejme, tiež.Podľa štúdie z 50. rokov sú ľudia, ktorí nikdy nechodia načas, výnimoční. V rámci štúdie sa výskumníci po uplynutí jednej minúty respondentov pýtali, koľko času uplynulo podľa nich. Respondentov rozdelili do dvoch skupín. Prvú skupinu tvorili ľudia, ktorí boli ambiciózni a netrpezliví, v druhej skupine boli ľudia uvoľnení a kreatívni.

Výsledok štúdie dokázal, že prvá skupina hádala čas 58 sekúnd, čo bolo pomerne správne. Druhá skupina však hádala až 77 sekúnd. A čo nám teda z toho vyplýva? Jednoducho to, že takíto ľudia vnímajú čas inak.

Dôvodov, prečo ľudia meškajú, ale môže byť viac. Napríklad sa snažia urobiť veľa vecí naraz (tzv. mutlitasking), pričom jednoducho nevnímajú čas. Na efektivitu mutlitaskingu sa v minulosti robilo mnoho výskumov a výsledky viacerých z nich dokázali, že zaneprázdnení ľudia sú úspešní.

Ľudia, ktorí teda meškajú, vyžarujú pokoj a pohodu a majú dobré predpoklady na úspech. Myslia si totiž, že majú v skutočnosti oveľa viac času, ako ho reálne majú, takže tento druh pozitívneho myslenia je jednou z hlavných príčin dosiahnutia úspechu.

Dôkazom je aj ďalší výskum, kde optimistickí predajcovia uzavreli o 88 % viac obchodov ako ich kolegovia. Optimizmus má aj veľmi pozitívny vplyv na naše zdravie, zbavuje nás napätia a stresu.

Zdroj: businessinsider.de | Fotogazettereview.com, wallpaperscraft.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomas Po
Klasický typ mladého chlapa, ktorý sa zaujíma o šport, ženy a peniaze. Rád si vypijem dobre vychladené pivko s partiou správnych ľudí, s ktorými pokecám s a naučím sa novým veciam, pozberám nové názory na určité veci a spravím si vlastný úsudok.