Sen snáď každého milovníka starých áut. Otvoríte zaprášenú stodolu na okraji pozemku, kde ste sa možno hrávali v časoch detskej bezstarostnosti. Dvere zavŕzgajú, po zemi sa rozbehne pavúk, ktorého ste vyrušili pri dlhodobom trávení muchy a lúče slnka rozžiaria zaprášený lak starého krásneho auta. Verte, tieto sny sú pre niekoho realitou.Celý príbeh začal v roku 1973, keď si starý otec súčasného majiteľa kúpil novučičký Jaguar E-Type s dvanásťvalcom pod kapotou. Auto starý pán využíval len sporadicky, čomu nasvedčuje tachometer s číslicou okolo 12 000, nebojte, nie je stočený. :)

etype 04

etype 03
etype 05

etype 06Jaguar zdedil prvý potomok pôvodného majiteľa, ten však auto nedral nerozumným jazdením, ale uložil ho do sucha a bezpečia stodoly, dokonca tak detailne, že ošetril aj vnútro motora olejom, konkrétne valce, aby nekorodovali.
etype 02

Dnes sa auto nachádza v stave ako z fabriky a to doslova. Krásne kupé bolo zverené do rúk odborníkov na renováciu. Hádajte, čo urobili. Nudili sa. Vymenili kvapaliny, chladič a predné brzdy. Tam renovácia skončila. Auto je ako nové aj vo veku vyše 40 rokov, vrátane pôvodných kožených sedadiel. Ak sa vám zapáčilo, môžete sa zúčastniť aukcie. Odborníci tipujú predajnú cenu na úctyhodných 125 000 Eur. Šťastný to vnúčik.

Zdroj: autoevolution.com