70-ročný americký režisér Oliver Stone patrí medzi vyznávačov kontroverzných, ba až konšpiračných teórií a aj jeho filmy sú neraz inšpirované „zakázanými“ témami. V minulosti zrežíroval snímky ako Wall Street, Nepovedaná história USA, Evita, Narodený 4. júla či Nixon. Teraz údajne pripravuje dokument “Secret History of America” o nemeckom nacistickom vodcovi Adolfovi Hitlerovi, ktorý je označovaný za jednu z najčernejších postáv histórie.

Režisérov pohľad na Hitlera sa však evidentne nestotožňuje so „všeobecnom pravdou“. Oliver Stone totiž v odvážnom rozhovore vyslovil viaceré tvrdenia, ktoré sú tzv. verejným tajomstvom. ,,Na verejnosti je prakticky zakázané hovoriť o holokauste a Hitlerovi. Ľudia si myslia, že poznajú pravdu, no nie tú skutočnú. Nielen americké médiá ovládajú Židia a rôzne finančne silné skupiny. Tie určujú trend a pravdu, ktorú za správnu považujú aj masy ľudí.“

Režiser Oliver Stone sa nebojí hovoriť o zakázanom

Vďaka študovaniu najrôznejších materiálov a dokumentov sa dokonca režisér dokázal vcítiť do Stalina či Hitlera, teda jedných z najmasovejších vrahov dejín. Hitler sa stal podľa neho len ľahkou korisťou a obetným baránkom. Myslí si, že na niekoho muselo byť všetko zhodené a mal to byť práve nacistický vodca, ktorého bohatí židovskí finančníci najali, využili a podporovali jeho myšlienky a kroky.

Adolf Hitler bol hrdinom miliónov sfanatizovaných Nemcov

,,Stone neprichádza s pozitívnym názorom na Hitlera,“ zdôraznil profesor Peter Kuznick, ktorý má byť vedúcim spisovateľom spomínaného projektu. Stone tak vraj chce len ľuďom ukázať, že bohaté skupiny finančníkov ovládajúce médiá a tým má prakticky celé USA prsty v hrôzach a tragédiach, ktoré druhá svetová vojna priniesla. Sám režisér je údajne pripravený na to, že mnohými nebude pochopený a taktiež, že môže byť jeho osoba terčom anonymných útokov.

Bol podľa vás Hitler finančne podporovaný americkými bankármi a finančníkmi?

Loading ... Loading ...

Zdroj: reuters.com | Foto: Twitter