Z každej strany sa na nás usmievajú modelky s dokonalými krivkami. Teda, verejnosť nám ich predostruje ako dokonalé. No pre niekoho to môžu byť len vyhladované vešiaky, ktoré vôbec nepôsobia sexy. Z času na čas sa však zjavia aj poriadne ženy, s cici, aj rici. Takýmto modelkám sa hovorí plus size a jednou z nich je aj krásna Popradčanka, žijúca v Prahe, Charlotte Krajčová!Vieme, že v klasickom modelingu sú najviac preferované modelky s čo najštíhlejšou postavou. Aké kritéria musia spĺňať plus size modelky?

Výber plus size modelky je rovnako zložitý, ako výber normálnej modelky. Bezchybná pleť, fotogenickosť, výrazové schopnosti a minimálna výška 170 centimetrov sú u oboch samozrejmosťou. Plus size modelka musí mať navyše súmernú ženskú postavu, dôležité sú prsia a boky. Čo sa týka mier, tak 90-60-90 to nebude :) Ideálne miery sú okolo 100-70-105 a plus size modelka musí mať konfekčnú veľkosť od 38 – 46.

Musia sa aj plus size modelky nejako obmedzovať v jedle?

Určite to nie je tak, ako si mnoho ľudí myslí, že plus size modelky sa prepchávajú a nič so sebou nerobia. Zdravý životný štýl je základ, ale nemusíme ísť až tak do extrémov, akými sú napríklad jedenie namočenej vaty či 5 hrozienok denne. Doprajeme si to, čo máme radi, ale s mierou. Je to všetko o tom, aby sa človek cítil dobre a zdravo vo svojom tele.

Aký je teda konkrétne tvoj bežný jedálniček?

Bohužiaľ, nie vždy je tak ideálny, ako by som chcela, a to hlavne počas naozaj hektických dní, kedy z domu odchádzam a aj prichádzam za tmy. Vtedy to riešim reštauráciou. Ale zvyčajne to vyzerá tak, že na raňajky mám smoothie alebo ovsené vločky, ovocie, na obed mám najradšej rybu či domáce polievky. No a na večer zvyčajne strukoviny alebo nejako experimentujem s receptami.

Nemusíme ísť až tak do extrémov, akými sú napríklad jedenie namočenej vaty či 5 hrozienok denne.

Aké jedlo máš najradšej?

Lososa na akýkoľvek spôsob a zo sladkého jasne vyhráva cheesecake.

10153878_369040836603087_480553414820478429_n

Musia aj plus size modelky cvičiť?

Určite áno, pevné telo je dôležité, hlavne pri prehliadkach, kde sa predvádza spodné prádlo či plavky, ale taktiež kvôli kondícii. Fotenia aj castingy sú časovo, psychicky, ale aj fyzicky veľmi náročné.

Ako si prišla na to, že aj ty by si mohla byť práve plus size modelkou?

Roky som o tom tajne snívala, ale nič som pre to nepodnikla. Vedela som, že som fotogenická, ale neverila som si a nemala som žiadne sebavedomie. To prišlo až raz, keď ma náhodne oslovila Anna Patlichova (úspešná česká modelka) s otázkou, či viem, čo to je plus size modeling a tým to všetko začalo.

Z toho, z čoho má veľa báb komplexy, si spravila svoju prednosť. Trpela si však niekedy nimi aj ty?

Samozrejme a niekedy nimi trpím aj teraz. Všade naokolo sme obklopení obrazom toho, ako by mala vyzerať „dokonalá“ žena, ale ja som tak nikdy nevyzerala. Od mala som bola väčšia ako moje spolužiačky a to mi na sebavedomí nepridávalo. Ale teraz je to už iné. Som staršia a dokážem sa milovať taká, aká som.

charlotte 1

Takže, ak by chcel teraz z teba niekto spraviť klasickú „vešiakovú“ modelku, s tým, že by si musela schudnúť, nešla by si do toho?

Určite nie, to by som nezvládla.

Držala si niekedy drastické diéty, aby si sa teda priblížila k tej „dokonalej“ žene?

Samozrejme, bolo ich minimálne 50 a očividne žiadna nevyšla :)

Dokážem sa milovať taká, aká som.

Ktorá bola najhoršia?

Bielkovinová diéta. Po troch mesiacoch som už nemohla vajcia, syry a hlavne mäso ani vidieť, nehovoriac o následnom jojo efekte.

Ktorú vec na svojom výzore by si najradšej zmenila?

Teraz už žiadnu.

Naopak, čo sa ti na sebe najviac páči?

Asi by som povedala, že výrazné oči a kvalitné vlasy, oboje som zdedila po mojej mamke :)

A čo sa týka vlastností?

Čo na sebe neznášam, ale pritom aj milujem, je moja tvrdohlavosť. Poriadne mi spestruje život.

Čo hovoria na tvoju kariéru chudé kolegyne? Nemajú blbé poznámky?

Zatiaľ som sa so žiadnou nemiestnou poznámkou nestretla.

A čo tvoje okolie?

Sú na to rôzne reakcie, ale väčšina je pozitívnych. Priateľom sa páči, čo robím a veľmi ma v tom podporujú, v rodine sú trochu skeptickejší a skôr sa o mňa boja.

charlotte-6

Reakcie mužov na tvojom FB profile sú veľmi pozitívne. Hovorí sa však, že v reálnom živote to majú baby „krv a mlieko“ s chlapmi ťažšie než tie štíhle. Ako to vnímaš ty?

Presne tak, ako si povedala. Na internete dostávam desiatky správ od chlapov, niektoré sú milé a slušné, iné už menej slušné, no stále sú odvážnejší, ako v reálnom živote. Niekedy mám pocit, že sa ma boja :D A hlavne si myslím, že väčšina mužov v mojej vekovej kategórii uprednostňuje štíhle dievčatá.

V čom to majú podľa chudšie baby ešte ľahšie?

To úplne presne neviem, nakoľko som nikdy úplne štíhla nebola a nechcem im krivdiť.

Zarábajú klasické modelky viac než tie plus size?

Zárobky sú takmer rovnaké, no bohužiaľ, čo sa týka ponúk, tak v Českej republike je ich neporovnateľne viac pre normálne modelky, čo znamená, že majú viac príležitostí si zarobiť. Najlepšie zákazky sú, samozrejme, od zahraničných klientov a v zahraničí.

charlotte 3

Stretla si sa už možno aj s prípadmi, kedy sa dievčatá dostali k nejakému džobu „cez posteľ“?

Áno stretla, už viackrát.

Ty by si do toho išla, ak by si mala potom sľúbenú fakt nejakú bombu?

Určite nie. Mám svoje zásady, ktoré by som neporušila.

Máš priateľa?

Aktuálne žiadneho nemám.

A akí chlapi ťa priťahujú?

Na mužovi ma vždy zaujme hlboký hlas, pekný úsmev a charizma, ktorú by mal vyžarovať.

Čo výzor? Za akým by si sa trebárs otočila?

Vysoký, voňavý a slušne oblečený.

charlotte 4

Teraz žiješ v Prahe, takže ktorí chlapci sa ti páči viac – Slováci či Česi?

Na túto otázku neviem odpovedať. Českí muži sú iní, ale nehovorím, že lepší, či horší ako tí slovenskí. Jediné, čo môžem povedať je, že podľa mňa majú Česi lepší vkus, či už na oblečenie, ale aj na ženy.

Prečo si sa vlastne presťahovala do Prahy?

Pretože to bolo moje vysnívané mesto od mala, Praha mi jednoducho učarovala. Aj dnes ju ešte stále považujem za kúzelnú. Chcela som tu žiť a vedela som, že v tomto meste si môžem splniť aspoň jeden z mojich snov.

Je ľahšie presadiť sa v modelingu v Čechách než na Slovensku?

V plus – size modelingu určite áno.

charlotte 5

Stretla si sa so závisťou?

Bohužiaľ áno. Nie je to príjemné, hlavne keď tá závisť ide od ľudí, od ktorých ste to najmenej čakali. Síce ma to mrzí, ale snažím sa si to nevšímať a pokračovať ďalej. Niektorí ľudia sú hrozne závistliví a pritom nemajú absolútne čo závidieť. Každý má možnosť ísť si za svojím snom, stačí len chcieť a niečo pre to urobiť.

A aký je teda tvoj najväčší sen?

Bude to znieť veľmi namyslene, keď napíšem že titulka Vogue? :)

Zažila si už aj nejaký poriadny podraz?

Zatiaľ našťastie nič veľké, čo by ma nejak poznačilo.

Existujú v modelingu aj skutočné priateľstvá?

Mne sa také podarilo nájsť, takže myslím, že áno, aj keď je to asi menej časté.

Čo je podľa teba v modelingu najťažšie?

Pre mňa je to zatiaľ čas. Mám ho naozaj málo a ešte stále si ho neviem správne rozvrhnúť. Ale nesťažujem sa, milujem to.

charlotte 9

Takže sa asi nevenuješ len modelingu..

Stále ešte študujem, som študentkou 2. ročníka masmediálnej komunikácie.

A naopak, čo si na ňom vychutnávaš najviac?

Ten pocit, že aj napriek tomu, že nemám postavu ako normálna modelka, môžem robiť tú istú prácu, môžem sa pred objektívom cítiť krásne a žensky a predať tak odkaz aj ostatným ženám, ktoré zo svojej postavy majú komplexy, aby sa mali rady také, aké sú.

Čo rada robíš vo voľnom čase?

Buď som s priateľmi, čítam knihy, alebo idem do lesa, ktorý mám hneď za domom a vyčistím si hlavu.

Fotila si už niekedy aj akty?

Akty som ešte nefotila a zatiaľ som o tom nerozmýšľala ani do budúcna, neláka ma to.

Prečo? Si hanblivka?:)

No práveže ani nie. Nahota mi nikdy nevadila, beriem ju ako normálnu vec, no ešte asi neprišla tá správna ponuka na akty, aby som do toho šla.

charotte

Koľko peňazí by ti musel niekto ponúknuť, aby ťa zlomil?

Vysokú :) Ale presnú predstavu nemám, podľa toho, o akú zákazku by išlo a kde by sa tie fotky objavili.

Nahota mi nikdy nevadila, beriem ju ako normálnu vec.

Hoci je náš magazín určený pre pánov, rady nás čítajú aj dámy. Čo by si teda odkázala tým, ktoré sa trápia nad nedokonalými krivkami svojho tela?

Nech sa prestanú trápiť a to hneď! Práve tie nedokonalosti, ktoré máme, nás robia jedinečnými a originálnymi. Akonáhle začneme naše telo vnímať pozitívne a krásne, začne nás tak brať aj okolie a môže to byť začiatok niečoho krásne nového.

Máš nejaký odkaz aj pre mužov? :)

Áno. Že ich všetkých milujem, už len kvôli tomu, že častokrát v nás vidia to krásne, čo my v sebe vidieť nedokážeme a tým nás robia šťastnými :)

Foto: Facebook – Charlotte Krajčo Curvy Model

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Slávka
Nasadená 24 hodín denne, to je naša Slávka, nie je nik, kto by ju nemal rád. Plnohodnotnej zastupuje nášho šéfredaktora a denne rieši milión vecí, aby ste si vy, naši čitatelia mohli čítať každý deň novinky zo všetkých oblastí, ktoré vás zaujímajú.