Veľmi dobre poznáme tú situáciu: „Nech sa páči, posaďte sa. Voda je v poriadku?“ Či už odpovieme áno, alebo (naozaj niekedy niekto povedal, že je príliš teplá alebo studená?) nie, myslíme na niečo úplne iné. Ak nie je dotyčná kaderníčka úplne antisexi. Vtedy je to fakt prúser, pretože kaderníčky by mali byť zásadne sexi!!!Prečo? Pretože na túto záležitosť „musíme“ absolvovať jedenkrát za niekoľko týždňov a nie je čas na reparát. Jednoducho, keď už sa máme zúčastniť tejto „straty času“, akým je návšteva kaderníctva, nech to má predsa aj vedľajší efekt. Nech sa dievča usmieva – ak máme náladu, nech je komunikatívna, ale hlavne: má mať poriadny výstrih a nech sa aspoň raz za čas usmeje a poriadne poriadne prehne, nech vidíme, či je jej podprsenka sviatočná alebo si dnes ráno povedala, že dnes nikomu neroztiahne (alebo nemôže).

hair stylist designer making hairstyle for woman

Aké je to ale s nimi? Flirtujú so zákazníkmi? A čo pozvania na kávu? Dostávajú? Jasné, že dostávajú, ale: prijímajú ich? Pripustili by, že by naozaj išli na rande – so zákazníkom? Ak áno, sú také, čo to robia často? Je možné si len tak nezáväzne vrznúť s kaderníčkou? Alebo ju pravidelne dávať dole? Hmm, ale to by ju potom asi dávali dole aj iní zákazníci. Do čerta, to by sme asi museli to kaderníctvo strážiť. Hmm, čoby kaderníctvo, ju. Ale vlastne – prečo to komplikovať, poďme sa opýtať nejakej z dievčat.

„Ale áno, niekedy sú „pohľady“ – aj keď ja sa nikdy zákazníkovi, ktorého strihám nepozerám do očí – neviem prečo, ale nerobím to. Keď zodvihnem zrak, pozriem sa do toho zrkadla, ale na seba“ smeje sa pri našich otázkach 21-ročná pekná, blonďatá kaderníčka Zuzka. „Ak príde pekný chlap, väčšina z nás zbystrí, aj tie zadané, veď každý sa chce pozrieť“, pokračuje. „Či nás balia? Niekedy áno, ale najčastejšie takí nie moc pekní, podľa mňa sú to zúfalci, čo sa zrejme nedostanú často do spoločnosti dievčat, tak chcú využiť každú možnú chvíľu. Je to dosť trápne v tom momente, pretože väčšinou sú ukecaní, chcú sa rozprávať. Musím im niečo odpovedať, sme v pomerne blízkom telesnom kontakte, nedá sa predstierať, že som ho nepočula,“ smeje sa 27 ročná, veľmi pekná čiernovláska Ivana.

125

„Takí, čo by sme chceli, aby s nami trošku poflirtovali, sú 99% času ticho. Povedia, ako chcú ostrihať a na konci kývnu hlavou, že je to dobre. Neviem, prečo je to takto nastavené, ale je to škoda,“ smeje sa Zuzka. „Ale stane sa, raz za veľmi dlhé obdobie, že príde chlap, ktorý je aj celkom sympatický a chytí sa nejakej témy a začne konverzovať. Bolo už aj také, že som sa so zákazníkom stretla. Či som sa s ním vyspala? No dovoľte, čo som šľapka? Ale ak by sme sa dlhšie poznali a začali spolu chodiť, tak prečo nie, veď by to bol normálny vzťah, taký ako každý iný,“ rozohnila sa s nožnicami v ruke Ivana.

„Sme ženy ako každé iné, chceme sa páčiť a najmä, ak práve nemáme frajerov, tak by sme sa rady pozoznamovali, ale ako povedala kolegyňa, tí najlepší chlapi nekomunikujú – asi preto, že sú zadaní. Potom je tu taký druh, voláme ich „fešáčikovia“ – tí sú komunikatívni, ale sú aj hrozne namyslení – takí, čo sa majú veľmi radi a až príliš im záleží iba na sebe a na tom ako vyzerajú. Ale že by sme mali z práce zoznamovaciu službu, to sa určite povedať nedá, najmä keď je tu veľa ľudí – najmä piatky a soboty, ale niekedy sa to navalí aj cez týždeň, hlavne na večer. No niečo sa, samozrejme, sem-tam udeje,“ končí rozhovor lišiackym dvojzmyslom Zuzka.