Na skateboarde dolu kopcom, to je také normálne. Ale na skateboarde dolu alpským priesmykom za mesačného svitu, to už je o niečom inom. 

Jazda na skateboarde po vysokohorskej ceste osvetlenej iba nočným mesiacom môže byť desivá a tajomná. Nakoniec však z toho môže vzniknúť neopakovateľný zážitok, navyše ak ho absolvujete s partiou skvelých ľudí. A taký je aj deväťčlenný tím, ktorí sa odhodlal na takýto zjazd, doplenený osvetlením na skateboardoch a vytváraním iskrivej svetelnej stopy počas jazdy.

Video bolo natočené v dvoch priesmykoch vo Francúzku, prvý bol Cormet de Roselend (1,967 m) v oblasti Savoie a druhý bol Col de la Bonette (2715 m), horský priesmyk v blízkosti hraníc s Talianskom.

Inak natočiť video za jasnej mesačnej noci nie je vôbec jednoduché, pretože aby bolo zážitok možné zachytitť na video musí byť splnených niekoľko podmienok ako napríklad jasná obloha, úplnok, ktorý je len štyri dni v mesiaci a tiež musia byť všetci jazdci dostupní a pripravení na zjazd a filmovanie.

Zdroj: Youtube.com, Peopleareawesome.com | Foto: Youtube.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Petra
Obyčajný človek neustále posúvajúci hranice svojich možností. Má však určitý strop, ktorý vraj neprekročí. Ale, ako hovorí: Nič nie je isté a preto, nikdy nehovorím nikdy, radšej volím slovíčko možno.